سنگ مرمریت

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

سنگ مرمریت

سنگ نمای مرمریت
سنگ های نمای ساختمانی طیف گسترده ای را شامل می شوند. طراحان و سازندگان با در نظر گرفتن فاکتور های زیادی دست به انتخاب انواع سنگ نما برای نمای ساختمان، راه پله ها، کانتر آشپزخانه و دیگر نواحی ساختمان می زنند، ولی باید دانست نمی توان از تمام سنگ های ساختمانی در همه جای ساختمان استفاده کرد. در این مطلب دانستنی هایی را درباره ی سنگ مرمریت به اشتراک می گذاریم تا با این سنگ و کاربرد آن در صنعت ساختمان سازی آشنایی بیشتری پیدا کنید.
سنگ مرمریت در واقع نوعی سنگ آهک دگرگون شده است. اصلی ترین کانی که در تشکیل این سنگ وجود دارد، کانی کلسیت نام دارد. کلسیت در طول فرآیند دگرگونی متبلور و درشت می شود. به عبارتی دیگر سنگ مرمریت همان سنگ آهک است که در معرض حرارت زیاد و فشار بالا قرار می گیرد. استفاده از سنگ مرمریت در ساختمان سازی ریشه ی دیرینه ای در تاریخ دارد، حتی در ساختمان های یونان و رم باستان نیز از این سنگ استفاده شده است.
اگر سنگ آهک اولیه ای که به سنگ مرمریت تبدیل می شود به دور از هر گونه ناخالصی باشد، سنگ مرمر حاصل شده کاملا یک دست خواهد بود. اگر سنگ آهک قبل از تبدیل به سنگ مرمریت دارای ناخالصی باشد، در سنگ مرمر نهایی شاهد طرح و رگه های متفاوتی خواهیم بود. ناخالصی های سنگ آهک شامل موادی مانند میکا، سیلیس، گرافیت، سرپانتین، اکسید آهن و برخی مواد آهکی دیگر در آن است.
سنگ مرمریت دارای استحکام  و مقاومت بیشتری نسبت به سنگ تراورتن است، ولی در این مورد به سنگ گرانیت نمی رسد و استحکام کم تری نسبت به گرانیت دارد. سنگ مرمریت مقاومت چندانی در برار رطوبت ندارد، اگر این سنگ به طور دائمی در معرض رطوبت قرار بگیرد فرسوده شده و دچار تغییراتی می گردد. اسید ها و مواد شیمیایی نیز می توانند به سنگ مرمریت آسیب برسانند و آن را از بین ببرند. امکان دارد سطح این سنگ مورد خراشیدگی قرار بگیرد و از این رو سنگ چندان مقاومی به نظر نمی رسد.

خرید سنگ مرمریت

اگر می خواهید نسبت به خرید سنگ مرمریت اقدام کنید باید به برخی نکات توجه ویژه ای داشته باشید. این سنگ بیشتر در فضای داخلی استفاده می شود چرا که تغییرات جوی روی این سنگ اثر گذار است و آن را دچار فرسایش می کند. پس قبل از خرید سنگ مرمریت بدانید که استفاده از آن در فضای بیرونی عاقلانه و به صرفه نخواهد بود.
سنگ مرمریت بیشتر در دکوراسیون داخلی، مجسمه‌ها، روکش‌های میز و مواردی از این قبیل استفاده می شود. بنابراین رنگ و طرح این فرش اهمیت ویژ ای دارد و بیشتر خریداران سنگ مرمریت توجه خاصی به این مسئله دارند. همین طور برای مجسمه سازی نیز از سنگ مرمریت استفاده می کنند، ولی باید اشاره داشت که سنگ مرمری که در مجسمه سازی استفاده می شود در واقع بهترین نوع سنگ مرمر است. این سنگ باید به شکل یک دست سفید بوده و به دور از هر ناخالصی و طرح و رگه باشد.

قیمت سنگ مرمریت

سنگ مرمریت در معادن داخلی کشور به وفور یافت می شود. به علت فراوانی سنگ مرمر در معادن کشور، قیمت این سنگ نسبت به سایر سنگ ها و نمونه های مشابه نرخ پایین تری دارد. قیمت این سنگ وابسته به برخی عوامل تعیین می شد که در ادامه شاهد آن ها هستیم:

تاثیر ساب سنگ در قیمت سنگ مرمریت
ساب سنگ یکی از فاکتور های تاثیر گذار روی قیمت سنگ مرمریت است. بیشتر بودن ساب سنگ به معنی بالا تر بودن قیمت سنگ است. علت این مساله این است که با ساب بیشتر سنگ، سنگ سطح صیقلی تری پیدا می کند در نتیجه ی جلوه ی این سنگ هنگام استفاده بالا تر می رود و به تبع آن قیمت سنگ نیز افزایش می یابد.
تاثیر سورت سنگ بر قیمت سنگ مرمریت
سورتینگ سنگ ها به معنی دسته بندی کردن آن ها است. دسته بندی سنگ های ساختمانی مانند سنگ مرمریت بر اساس کیفیت این سنگ ها صورت می گیرد. دسته بندی این سنگ ها به ترتیب شامل سوپر، ممتاز، درجه یک و درجه دو است. سنگ هایی که در دسته بندی سوپر جای می گیرند دارای بهترین قیمت و کیفیت و در مقابل آن سنگ هایی که در دسته ی دوجه ی دو جای می گیرند کم ترین قیمت در کیفیت را خواهند داشت.
تاثیر رنگ سنگ مرمریت بر روی قیمت آن
یکی از اصلی ترین فاکتور های قیمت گذاری سنگ مرمریت نما، رنگ این سنگ است. متقاضیان سنگ مرمر رنگ های روشن این سنگ را به نمونه های تیره تر ترجیح می دهند. همین بیشتربودن تقاضا برای رنگ های روشن تر باعث می شود قیمت این دسته از سنگ های مرمر بیشتر از سایر طبف های رنگی باشد.

سفارش آنلاین سنگ نمای مرمریت

برای خرید سنگ مرمریت مانند سایر سنگ های ساختمانی می توانید به صورت آنلاین نیز اقدام به سفارش کنید. لازم است قبل از اقدام به سفارش گذاری آنلاین همه ی فاکتور های مورد نظر خود را ارزیابی کنید و با ذهنی شفاف اقدام به سفارش آنچه می خواهید بکنید. نکته ی مهم دیگر در این نوع سفارش دهی، پیدا کردن سایتی است که بتوان به آن اعتماد کرد. لازم است اطمینان کسب کرد که سایت مورد نظر کالایی با کیفیت مرغوب و قیمتی مناسب و منصفانه با مشتریان ارائه می دهد.