کمی صبر کنید...

سنگ مرمریت


سنگ مرمریت در واقع نوعی سنگ آهک دگرگون شده است. اصلی‌ترین کانی که در تشکیل این سنگ وجود دارد، کانی کلسیت نام دارد. کلسیت در طول فرآیند دگرگونی متبلور و درشت می‌شود. به عبارتی دیگر سنگ مرمریت همان سنگ آهک است که در معرض حرارت زیاد و فشار بالا قرار می‌گیرد. استفاده از سنگ مرمریت در ساختمان سازی ریشه‌ی دیرینه‌ای در تاریخ دارد، حتی در ساختمان‌های یونان و رم باستان نیز از این سنگ استفاده شده است.
اگر سنگ آهک اولیه‌ای که به سنگ مرمریت تبدیل می‌شود به دور از هر گونه ناخالصی باشد، سنگ مرمریت حاصل شده کاملا یک دست خواهد بود. اگر سنگ آهک قبل از تبدیل به سنگ مرمریت دارای ناخالصی باشد، در سنگ مرمریت نهایی شاهد طرح و رگه‌های متفاوتی خواهیم بود. ناخالصی‌های سنگ آهک شامل موادی مانند میکا، سیلیس، گرافیت، سرپانتین، اکسید آهن و برخی مواد آهکی دیگر در آن است.
سنگ مرمریت دارای استحکام و مقاومت بیشتری نسبت به سنگ تراورتن است، ولی در این مورد به سنگ گرانیت نمی‌رسد و استحکام کم‌تری نسبت به گرانیت دارد. سنگ مرمریت مقاومت چندانی در برابر رطوبت ندارد، اگر این سنگ به طور دائمی در معرض رطوبت قرار بگیرد فرسوده شده و دچار تغییراتی می‌گردد. اسیدها و مواد شیمیایی نیز می‌توانند به سنگ مرمریت آسیب برسانند و آن را از بین ببرند. امکان دارد سطح این سنگ مورد خراشیدگی قرار بگیرد و از این رو سنگ چندان مقاومی به نظر نمی‌رسد.

خرید سنگ مرمریت

اگر می‌خواهید نسبت به خرید سنگ مرمریت اقدام کنید باید به برخی نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید. این سنگ بیشتر در فضای داخلی استفاده می‌شود چرا که تغییرات جوی روی این سنگ اثر گذار است و آن را دچار فرسایش می‌کند. پس قبل از خرید سنگ مرمریت بدانید که استفاده از آن در فضای بیرونی عاقلانه و به صرفه نخواهد بود.
سنگ مرمریت بیشتر در دکوراسیون داخلی، مجسمه‌ها، روکش‌های میز و مواردی از این قبیل استفاده می شود. همین طور برای مجسمه سازی نیز از سنگ مرمریت استفاده می کنند، ولی باید اشاره داشت که سنگ مرمریت که در مجسمه سازی استفاده می‌شود در واقع بهترین نوع سنگ مرمریت است. این سنگ باید به شکل یک دست سفید بوده و به دور از هر ناخالصی و طرح و رگه باشد.

قیمت سنگ مرمریت

سنگ مرمریت در معادن داخلی کشور به وفور یافت می‌شود. به علت فراوانی سنگ مرمریت در معادن کشور، قیمت این سنگ نسبت به سایر سنگ‌ها و نمونه‌های مشابه نرخ پایین‌تری دارد. قیمت سنگ‌های مرمریت وابسته به برخی عوامل تعیین می شد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

تاثیر ساب سنگ در قیمت سنگ مرمریت
ساب سنگ یکی از فاکتور‌های تاثیر گذار روی قیمت سنگ مرمریت است. هرچقدر کیفیت اپوکسی و ساب سنگ بهتر باشد قیمت سنگ بدست آمده بیشتر است
تاثیر سورت سنگ بر قیمت سنگ مرمریت
سورتینگ سنگ‌ها به معنی دسته بندی کردن آن‌ها است. دسته بندی سنگ‌های ساختمانی مانند سنگ مرمریت بر اساس کیفیت این سنگ‌ها صورت می‌گیرد. دسته بندی این سنگ‌ها به ترتیب شامل سوپر، ممتاز، درجه یک و درجه دو است. سنگ‌هایی که در دسته بندی سوپر جای می‌گیرند دارای بهترین قیمت و کیفیت و در مقابل آن سنگ هایی که در دسته‌ی دوجه‌ی دو جای می‌گیرند کم‌ترین قیمت در کیفیت را خواهند داشت.
تاثیر رنگ سنگ مرمریت بر روی قیمت آن
یکی از اصلی ترین فاکتورهای قیمت گذاری سنگ مرمریت، رنگ این سنگ است. متقاضیان سنگ مرمریت رنگ‌های روشن این سنگ را به نمونه‌های تیره‌تر ترجیح می‌دهند. همین بیشتربودن تقاضا برای رنگ های روشن تر باعث می شود قیمت این دسته از سنگ های مرمر بیشتر از سایر طبف های رنگی باشد.

سفارش آنلاین سنگ مرمریت

برای خرید سنگ مرمریت مانند سایر سنگ‌های ساختمانی می توانید به صورت آنلاین نیز اقدام به سفارش کنید. لازم است قبل از اقدام به سفارش گذاری آنلاین همه‌ی فاکتورهای مورد نظر خود را ارزیابی کنید و با ذهنی شفاف اقدام به سفارش آنچه می‌خواهید بکنید. نکته‌ی مهم دیگر در این نوع سفارش دهی، پیدا کردن سایتی است که بتوان به آن اعتماد کرد. لازم است اطمینان کسب کرد که سایت مورد نظر کالایی با کیفیت مرغوب و قیمتی مناسب و منصفانه با مشتریان ارائه می دهد.