کمی صبر کنید...

مرمریت پرطاووسی


سنگ مرمریت پرطاووسی سنگی کرم رنگ و گل‌دار (نقطه‌های درشت و تیره‌تر که به فسیل‌هم معروف) است که وجود این نقطه‌ها در سطح آن زیبایی آن را دوچندان کرده است و باعث خاص شدن این سنگ شده است این سنگ علاوه بر رگه بر سطح خود نقطه‌هایی دارد از این سنگ برای تولید پله، زیرپله، سنگ تایل در عرض‌های مختلف و سنگ فرشی در ابعادهای معمولا 40در40 یا 60در60 استفاده می‌شود. این سنگ مرمریت از دو معدن در ایران استخراج می‌شوکه سنگ‌های هر دو معدن شباهت زیادی به یکدیگر دارند اما سنگ‌های ارسنجان دارای ارزش بیشتری نسبت به سنگ‌های‌پرطاووسی یزد است.
اگر بخواهیم انواع سنگ پر طاووسی این سنگ را نام ببریم باید به این اشاره کنیم که این سنگ دارای معادن گوناگونی در ایران است که شامل سنگ ‌پرطاووسی‌ارسنجان و سنگ پرطاووسی‌یزد است که هریک از آنها دارای زمینه‌ی‌رنگی گوناگون و درجات متفاوتی است و سنگی مناسب و مقرون بصرفه برای ساختمان شما است.

ویژگی‌های سنگ مرمریت پرطاووسی

 1. سنگ مرمریت پرطاووسی متراکم با تخلخل پایین است.
 2. سنگ مرمریت پرطاووسی از ساب‌پذیری خوبی برخوردار است و نور را بخوبی منعکس می‌کند.
 3. دارای طرح خاصی بوده که باعث منحصر بفرد شدن این سنگ در میان سایر تراورتن‌ها شده است.
 4. جذب آب پایینی دارد و از مقاومت خوبی در برابر بارش‌ها برخوردار است.
 5. سنگی مستحکم و دارای مقاومت فشاری بالایی است.
 6. سنگی مناسب برای فضاسازی داخل ساختمان است.

قیمت سنگ مرمریت پرطاووسی

محاسبه قیمت سنگ پرطاووسی برحسب مترمربع است اما در برخی نواحی قیمت سنگ‌های پله را به ازای هرعدد محاسبه می‌کنند ولی قیمت سنگ‌های تایل و فرشی برحسب مترمربع توسط متخصصی محاسبه می‌شود که کار چندان دشواری نیست اما اصل ماجرا قیمت گذاری برسنگ است که برای آن باید عوامل زیادی برسی شود تا بتوان قیمتی را برای یک سنگ تعیین کرد. این عوامل عبارتند از:

 • زمینه‌ی رنگی سنگ اولین عاملی است که قیمت‌گذاری مورد برسی قرار می‌گیرد و با قیمت سنگ رابطه مستقیمی دارد.
 • ابعاد سنگ یا همان عرض و طول سنگ هرچه بزرگتر باشد ارزش سنگ بالاتر است مثلا در سنگ‌های تایل هرچه عرض بیشتر شود ارزش سنگ نیز بیشتر می‌شود یا اینکه با افزایش ایعاد سنگ فرشی قیمت نیز بیشتر می‌شود.
 • هرچه صیغل‌پذیری سنگ بیشتر باشد سنگ دارای سطحی براق و زیباتر باشد ارزش آن نیز بیشتر است.
 • ضخامت سنگ نیز با ارزش آن رابطه مستقیم دارد.
 • بازی رنگ سنگ باعث کاهش ارزش و قیمت سنگ می‌شود.
 • معدن این سنگ نیز موثر بر قیمت سنگ است و سنگ‌های هر معدن قیمت خاصی دارد.

سفارش و خرید سنگ مرمریت پرطاووسی

شما عزیزان می‌توانید سنگ مرمریت پرطاووسی را به روش‌های حضوری و یا غیرحضوری تهیه کنید مجموعه ما امکانی را فراهم کرده تا شما بتوانید این سنگ را به هر روشی که مایلید و راحت‌تر هستید تهیه کنید. فروش این سنگ در مجموعه‌ی آنلاین‌سنگ به دو صورت اینترنتی و حضوری انجام می‌شود که شما کاربران می‌توانید برای خرید آنلاین سنگ مرمریت پرطاووسی تنها به سایت ما وارد شوید و براحتی محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و یا در صورت تمایل به خرید حضوری می‌توانید به آدرس مجموعه ما تشریف بیاورید و سنگ را از نزدیک ببینید و با اطمینان کامل آن را سفارش دهید و خریداری کنید.

مشاوره خرید سنگ مرمریت پرطاووسی: 09134565523

دسته‌بندی