بر اساس جنس

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

بر اساس جنس

فروشگاه اینترنتی آنلاین سنگ به عنوان یک مرجع جامع با قیمت‌های به روز در ایران، این امکان را فراهم کرده که شما بتوانید بهترین سنگ های بازار را قبل از خرید مقایسه کنید و سنگ مناسب خود را پیدا کنید و سفارش دهید.

سنگ‌های ساختمانی از نظر جنس طبیعی به دسته‌بندی گرانیت، تراورتن، مرمریت، مرمر، سنداستون و لایم استون تقسیم‌بندی می‌شوند و از نظر نوع برش به دسته‌بندی طولی که معمولاً برای نما و دیوارها استفاده می‌شوند، حکمی یا کف‌پوش که برای کف فرش استفاده می‌شوند، اسلب که در سایز بزرگ تولید می‌شوند و برای کف‌پوش و دیوار استفاده می‌شوند و سنگ‌های آنتیک و پله تقسیم‌بندی می‌شوند که شما باتوجه‌به نیازتان می‌توانید سنگ‌های مختلف را مقایسه کنید و به انتخاب خوب برسید.
خرید سنگ ساختمانی 

هنگام خرید سنگ ساختمانی باید به نوع سنگ توجه کنید. انواع مختلفی از سنگ‌ها مانند مرمریت، مرمر، ترامیت (لایم ستون)، ماسه سنگ (سنداستون) کوارتزیت، تراورتن، تراونیکس گنیس، لاتریت و گرانیت وجود دارند که به‌عنوان مصالح ساختمانی مورداستفاده قرار میگیرند. سنگهای مورداستفاده برای ساخت‌وساز ساختمان باید سخت و مقاوم در برابر تغییرات آب‌وهوایی، ترک و آسیبهای دیگر باشند. سنگ‌ها برای اهداف ساختمانی از معادن عظیم سنگهای جامد استخراج میشوند.
هر نوع سنگ بر اساس ویژگیهای خاص خود کاربردهای مختلفی در ساختمان‌سازی دارد؛ به‌عنوان‌مثال، انواع خاصی از سنگها مانند بازالت و گرانیت دارای ویژگیهایی مانند مقاومت بالا در برابر فشارهای محیطی هستند و ازاین‌رو در کارهای اصلی ساختمانی استفاده میشوند. سنگهایی مانند تراورتن نیز به دلیل مقاومت در برابر تغییرات جوی و وزن کم همچنین چسبندگی خوب برای نمای ساختمان استفاده می‌شوند. درهرصورت انواع سنگها به‌عنوان مصالح ساختمانی و همچنین برای اهداف تزئینی استفاده میشوند.

قیمت سنگ ساختمان

سفارش سنگ ساختمانی به تفکر و برنامه ریزی دقیقی نیاز دارد، شما علاوه بر انتخاب نوع و کیفیت سنگ باید به قیمت آن نیز توجه کنید و بر اساس بودجه و مکان موردنظر اقدام به خرید سنگ ساختمانی کنید. اما چه عواملی بر قیمت گذاری نهایی سنگ ساختمان تأثیر میگذارند؟

 • نوع سنگ ساختمانی
  همان‌طور که گفته شد، انواع سنگها برای اهداف مختلفی ساخته می شوند. اگر به دنبال سنگی زیبا و مستحکم برای نمای ساختمان خود هستید، سنگ تراورتن به شما پیشنهاد می شود. البته قیمت انواع تراورتن بر اساس کیفیتی که دارند متفاوت است مثلاً در دسته سنگ‌های تراورتن هرچقدر سنگ استخوانی‌تر و کم سوراخ تر باشد قیمت بالاتری دارد همچنین هرچقدر سنگ روشن‌تر باشد قیمت بالاتری دارد و سنگ‌های به‌اصطلاح پفکی کیفیت کمتری دارند و در برابر سرما و گرما مقاومت کمتری دارند. سنگ‌های مرمر به دلیل اینکه چسبندگی کمتری به دیوار نسبت به تراورتن دارند و وزن بیشتری دارند در نمای بیرونی ساختمان به‌ندرت به کار می‌روند همچنین در برابر نور خورشید مقاومت کمتری دارند و بیشتر برای نماهای داخلی ساختمان استفاده نمی‌شوند ازاین‌رو قیمت پایین‌تری دارند. سنگ‌های مرمر به‌خاطر اینکه بافت بلوری دارند و قابلیت عبور نور را از خود دارند به‌عنوان یک سنگ لوکس شناخته می‌شوند و بیشتر در ساختمان‌های مجلل و لاکچری استفاده می‌شوند و در ایران جزو گران‌ترین سنگ‌ها محسوب می‌شوند. سنگ‌های گرانیت از استحکام زیادی برخوردارند و بیشتر برای کف‌پوش و راه‌پله و فضاهای پر رفت‌وآمد استفاده می‌شوند و تقریباً قیمت یکسانی با مرمریت دارند.
 • چگونگی استخراج سنگ ساختمانی
  بر اساس نوع سنگ باید از روش‌های مختلفی برای استخراج سنگ ساختمان استفاده کرد. برای سنگهای سختتر مانند گرانیت، مرمریت باید از ماشین‌آلات و ابزار مجهزتری استفاده کرد. به همین دلیل این نوع سنگ‌ها گرانتر از سنگ‌های نرم‌تر هستند. همچنین برای سنگ‌های اسلب که در قواره‌های بزرگ فراوری می‌شود از بزرگ‌ترین و بهترین کوپ‌ها استفاده می‌شود و قیمت تمام شده کوپ سنگ بالاتر از سنگ‌های تناژ پایین است.
 • نوع فرآوری و برش سنگ ساختمانی
  سنگ‌ها به دلیل ساختار و بافت ظاهری خود به روشهای مختلفی برای استخراج نیاز دارند. سنگهایی که استخراج میشوند، قبل از این‌که در نمای ساختمان مورداستفاده قرار گیرند، باید فراوری شوند. ابزار و موادی که برای فرآوری این سنگها مورداستفاده قرار می‌گیرد، نقش مهمی در تعیین قیمت سنگ دارد. زیرا برخی سنگ‌ها هنگام برش باید صیقلی شوند و این به طور حتم هزینهای را در برخواهد داشت. از دیگر عوامل مؤثر در قیمت سنگ ساختمانی هنگام فرآوری آن میتوان به استفاده از رزین، اپوکسی، ساب، چگونگی برش و…اشاره کرد.
 • رنگ و طرح سنگ ساختمانی
  رنگ عامل مهم دیگری است که هنگام سفارش سنگ ساختمانی باید در نظر گرفته شود؛ زیرا تأثیر مستقیمی در قیمت آن خواهد داشت. به طور حتم انتخاب رنگ مناسب فضای موردنظر شما را بسیار زیباتر نشان خواهد داد. قیمت سنگ‌ها بر اساس رنگ و طرح آنها متفاوت خواهند بود. بعضی سنگ‌ها طرح‌های خاص‌تری دارند یا از مواد خاصی برای تثبیت رنگ آنها استفاده شده، به همین دلیل قیمت آنها نیز متفاوت است.
 • ابعاد سنگ ساختمانی
  ابعاد سنگ، بزرگی و کوچکی آن عامل مهم دیگری برای تعیین قیمت سنگ ساختمانی است. سنگهای اسلب قیمت بالاتری نسبت به دیگر سنگها با ابعاد کوچکتر دارند.
 • هزینه های جابه‌جایی سنگ ساختمانی
  جابه‌جایی سنگ‌ها از معدن تا کارخانه و محل فروش مراحل مختلفی دارد. انتقال از شهری به شهر دیگر نیز هزینه هایی را به همراه خواهد داشت. هرکدام از این مراحل نیازمند صرف بودجهای مجزا هستند که در نهایت هنگام فروش سنگ ساختمان محاسبه می شوند.

خرید سنگ ساختمانی
برای اینکه بتوانید سنگ با قیمت مناسب خریداری کنید، بهتر است به‌صورت مستقیم از فروشندگان و شرکتهای بدون واسطه سنگ را خریداری کنید. شما همچنین می توانید برای بررسی قیمت ها به سایتهای مختلف مراجعه نمایید و سنگ موردنظر خود را بر اساس قیمت و کیفیت بهتر انتخاب نمایید.
هنگام سفارش سنگ ساختمان به فاکتورهای اساسی مانند نوع، رنگ، چگونگی استخراج، برش، ابعاد و فرآوری سنگ دقت کنید، تا علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه ها بتوانید سنگ مناسب را بر اساس فضا و نمای موردنظر انتخاب کرده و به زیباسازی هرچه بهتر ساختمان خود کمک کنید.