کمی صبر کنید...

سنگ آشپزخانه


آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت‌های هر ساختمانی بشمار می‌رود اگر بخواهیم اهمیت آن را بیشتر برایتان بگوییم آشپزخانه همچون قلب انسان برای بدن است و بعد از نمای ساختمان بیشترین سنگ در این قسمت برای دیوار‌های آن، کفپوش، کانتر و جزیره و کابینت استفاده می‌شود که سنگ‌های مصرفی آن باید ویژگی‌های خاصی داشته‌باشند مثل مقاومت سایشی و فشاری بالا، جذب‌آب پایین، مقاوم در برابر تغییرات دما و لکه‌پذیری پایین، زیرا سنگ‌های بکار رفته در این قسمت همیشه در معرض شستشو با آب و مواد شیمیایی و اسیدی‌اند و یا در معرض فشار یا خراشیده‌شدن با چاقو هستند. یکی از دلایل استفاده سنگ برای این قسمت طبیعی بودن آن است و این که نسبت به موادمصنوعی دیگر از مقاومت و دوام بیشتری برخوردار است و برای انسان حساسیت و مشکلی ایجاد نمی‌کند، ما در ادامه مطلب نحوه قیمت‌گذاری بر سنگ‌های آشپزخانه و سنگ مناسب هر قسمت را برایتان نام می‌بریم.

سنگ کابینت آشپزخانه

انواع سنگ کابینت آشپزخانه

سنگ‌های کابینت برخلاف گذشته که تهیه‌ی آن خیلی دشوار بود امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و دستگاه‌های برش تنوع سنگ‌های کابینت در ابعاد بزرگ بسیار زیاد است و تمامی سلیقه‌ها را پوشش می‌دهد سنگ‌های کابینت باید ویژگی‌هایی داشته باشند مثل:

  1. لکه‌پذیری پایینی داشته‌باشند
  2. بادوام و دارای مقاومت سایشی بالایی باشند
  3. تمیز کردن آن راحت باشد  
  4. سنگی با تراکم بالا باشد

سنگ کابینت گرانیت

گرانیت‌ها سنگ‌هایی آذرین و آتشفشانی‌اند و همچنین دارای زمینه‌ی رنگی گسترده‌ای با طرح‌های گوناگونی هستند این سنگ‌ها از استحکام و مقاومت فشاری بالایی برخوردار‌اند و نیز سنگ‌هایی متراکم و با جذب‌آب کمی‌اند این سنگ‌ها در برابر تغیرات دمایی نیز بسیار مقاوم‌اند اما در برابر مواد شوینده و شیمیایی آسیب پذیراند و اگر پس از تماس با آن سریعا اقدام به تمیز کردن آن نکنیم اثر لکه باقی خواهد ماندو ظاهری نامناسب به خود می‌گیرد.
سنگ کابینت مرمر
لاکچری‌ترین سنگ ساختمانی از نظر زیبایی و قیمت سنگ مرمر است این سنگ دارای رنگ‌های بسیار زیبا و جذاب‌اند این سنگ‌ها از ساب‌پذیری خوبی برخورداراند و حتی توانایی عبور نور از خود را دارند همچنین سنگ‌هایی متراکم و بادوام و جذب‌آب پایینی‌اند و مناسب برای فضاسازی هستند لازم بذکر است این سنگ‌ها خواص درمانی نیز دارند.
سنگ کابینت کوارتز
سنگی با استحکام بسیار بالا حتی بالاتر از گرانیت و دارای زمینه‌ی رنگی خاکستری، مشکی وغیره با بازی رنگ بسیار کمی است و همچنین جذب آب پایینی دارد و دربرابر تغیرات دمایی بسیار مقاوم است این سنگ یکی از گزینه‌های مناسب برای کابینت آشپزخانه است.

محاسبه متراژ و قیمت سنگ کابینت

قیمت سنگ‌ها بصورت مترمربع محاسبه می‌شوند که این کار توسط  متصدی‌ فروش انجام می‌شود و قیمت‌گذاری سنگ نیز به عواملی وابسته است مثل جنس ‌سنگ، زمینه‌ی‌رنگی ‌سنگ، تراکم‌ سنگ، میزان بازی ‌رنگ سنگ و استحکام آن.

خرید و سفارش سنگ کابینت

جهت سفارش و خرید سنگ کابینت می‌توانید در سایت آنلاین‌سنگ رویه‌های مختلف کابینت را برسی کرده و ویژگی‌های هریک را مطالعه کنید و پس از آگاهی کامل نسبت به سنگ‌ها، مناسب‌ترین سنگ برای آشپزخانه خود را سفارش داده و خریداری کنید.

سنگ کانتر آشپزخانه و انواع آن

امروزه به لطف پیشرفت دستگاه‌های تولید و فراوری سنگ تهیه سنگ با ابعاد بزرگ برای قسمت‌های مختلف آشپزخانه کار دشواری نیست و می‌توان انواع سنگ‌ها را در ابعاد بزرگ (اسلب) تهیه کرد اما کانتر آشپزخانه قسمت حساسی است و همیشه در معرض رطوبت، فشار، دمای بالا و مواد شیمیایی قرار دارد پس برای این قسمت نمی‌توان هر سنگی را بکار برد.
ما برای این قسمت برخی سنگ‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم مثل سنگ‌های گرانیت که سنگ‌هایی مقاوم و دارای تنوع در طرح و رنگ‌اند، سنگ‌‌های مرمر که به خاطر ویژگی‌های منحصر به فردشان جزو گرانترین سنگ‌های ساختمانی بشمار می‌روند و یا سنگ چینی که سنگ‌هایی دارای زمینه‌ی رنگی روشن با خطوط بسیار زیبا که به صورت بوک‌مچ بکار می‌روند.

سنگ آشپزخانه

قیمت سنگ کانتر آشپزخانه

سنگ کانتر نیز دارای قیمت‌های گوناگونی است که به عوامل متفاوتی وابسته است.

  1. جنس سنگ مورد مصرف قرار گرفته عامل اصلی تفاوت قیمت در سنگ کانتر است.
  2. هرچه ابعاد سنگ بزرگ‌تر باشد و نیز آن سنگ سالم و یک‌ تکه باشد ارزش آن بیشتر است.
  3. سنگ‌هایی با زمینه‌ی رنگی روشن دارای طرفدار بیشتر و همچنین قیمت‌ بالاتری هستند.
  4. ضخامت سنگ های کانتر اغلبcm 3 است و هرچه ضخامت سنگ افزایش یابد ارزش آن نیز بیشتر می‌شود.

سفارش و خرید اینترنتی سنگ کانتر آشپزخانه

ما برای راحتی و آسایش شما کاربران امکان خرید اینترنتی سنگ‌های آشپزخانه و خرید سنگ‌ کانتر را فراهم کرده‌ایم فقط کافیست برای بررسی سنگ و سفارش آن به سایت آنلاین‌سنگ مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و سفارش دهید و حتی می‌توانید با متخصصین این سایت تماس گرفته و برای اطمینان از انتخاب خود، درباره سنگ مورد نظر خود از ما مشورت بگیرید.

مشاوره رایگان خرید سنگ آشپزخانه:  09134565523

دسته‌بندی