کمی صبر کنید...

تراورتن ابرکوه


سنگ تراورتن ابرکوه یکی از بهترین سنگ نماهای ساختمان است که این سنگ تراورتن از تم رنگی گسترده‌ای برخوردار است که شامل سنگ کرم‌روشن، سنگ نسکافه‌ای و سنگ شکلاتی است. میزان حفره و تخلخل در این نسبت به بسیاری از تراورتن‌ها کمتر بوده که این امر نشان دهنده بالاتر بودن میزان مقاومت‌فشاری و مقاومت‌سایشی آن است. سنگ تراورتن ابرکوه به دو صورت موجدار و بی‌موج فراوری می‌شود که سنگ بی‌موج آن از محبوبیت بیشتری در میان ساختمان سازان برخوردار است این سنگ مناسب برای استفاده در نمای ساختمان است، از سنگ کرم آن به صورت مجزا برای نما استفاده می‌شود اما از سنگ شکلاتی آن برای نمای خارجی بطور جداگانه استفاده نمی‌شود و آن را مکمل در سایر نماها استفاده می‌کنند.
سنگ تراورتن ابرکوه انواع گوناگونی دارد که براساس زمینه‌ی رنگی دسته‌بندی می‌شود و شامل کرم‌روشن، کرم‌تیره، شکلاتی و نسکافه‌ای بوده که هر کدام بطور جداگانه بر اساس میزان هاله و ناخالصی در خود به درجاتی تقسیم می‌شوند.

معدن سنگ تراورتن ابرکوه

معدن این سنگ واقع در استان یزد بوده و ماهیانه مقدار تقریبی 1000 تن سنگ خام از آن استخراج می‌شود و بسته به کیفیت کوپ آن برای تولیدمحصولاتی متفاوت به کارخانه‌های گوناگونی ارسال می‌شوند. شما می‌توانید از همان ابتدا متوجه کیفیت سنگ تراورتن ابرکوه شوید زیرا این سنگ بازی رنگ کمی داشته و نیز از ابعاد خوبی برخوردار بوده و همچنین سنگی متراکم است که از کوپ‌های آن نیز مشخص است.

قیمت سنگ تراورتن ابرکوه

همانطور که گفته شد این سنگ به درجات گوناگونی تقسیم می‌شود که هر یک از قیمت خاصی برخوردار است و همچنین عوالی نیز بر قیمت‌گذاری سنگ موثر است که ما هریک را بطور جداگانه مورد برسی قرار می‌دهیم. این سنگ به درجات مختلی اعم از سوپر، ممتاز و درجه1 تقسیم می‌شود که به ترتیب قیمت آن کاهش می‌یابد. عوامل موثر بر قیمت سنگ تراورتن ابرکوه عبارتند از:

  • هرچه زمینه‌ی رنگی سنگ روشن‌تر باشد ارزش سنگ بیشتر است.
  • هرچه میزان هاله و رگه در سنگ کمتر باشد ارزش سنگ بیشتر است.
  • قیمت سنگ با ضخامت سنگ رابطه مستقیم دارد و با کاهش یا افزایش آن تغییر می‌کند.
  • هرچه قدوپای دسته‌ی‌سنگ بلندتر باشد نرخ سنگ نیز بالاتر است.
  • هرچه دستگاه‌هایی که در فراوری سنگ بکار می‌روند جدیدتر باشند کیفیت سنگ بالاتر رفته و قیمت آن نیز بیشتر است.
  • هرچقدر سابپذیری سنگ بهتر باشد ارزش سنگ بالاتر است و همچنین ظاهر وجلوه‌ی زیباتری دارد.

سفارش و خرید سنگ تراورتن ابرکوه

فروش سنگ‌نما و تمام محصولات دکوراتیو از این جنس سنگ در سایت آنلاین‌سنگ انجام می‌شود و شما عزیزان می‌توانید این سنگ‌ها را به دو روش سفارش و خرید مجازی از طریق ورود به سایت ما و یا خرید حضوری انجام دهید شما در هنگام خرید حضوری می‌توانید به دفتر مجموعه ما تشریف آورده و محصول را از نزدیک ببینید تا بتوانید بهترین انتخاب خود را انجام دهید.

مشاوره خرید سنگ تراورتن ابرکوه: 09134565523

دسته‌بندی