کمی صبر کنید...

سنگ نما


امروزه اکثر ساختمان‌ها دارای نمای بیرونی و ظاهری چشم‌نوازی هستند که نظر هر بیننده و رهگذری را به خود جلب می‌کنند. در واقع، در اولین نگاه آنها فقط نمای بیرونی ساختمان را دیده؛ و راجع به فضای داخلی و طراحی آن نظر می‌دهند. سنگ نمای ساختمان، سازه ساختمانی است که انتخاب نوع، رنگ، و جنس خوب آن بر ارزش ساختمان شما افزوده و توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. اگر به دنبال خرید سنگ نمای مناسب از نظر قیمت و کیفیت برای نمای خارجی ساختمان خود هستید؛ همراه ما باشید.


امروزه از مواد و مصالح بسیاری در سنگ نمای ساختمان بهره می‌برند. سنگ نمای ساختمان یکی از سازه‌هایی است که موردتوجه اکثر سازندگان و طراحان ساختمان قرار گرفته است. سنگ نمای ساختمان خوب و جذاب دارای ویژگی‌هایی است. اگر به دنبال خرید سنگ نمای ساختمان هستید برای انتخاب عالی و مطمئن باید این نکات را مهم بشمارید.
زیبایی: نمای بیرونی ساختمان به‌منظور شناسنامه زیبایی ساختمان است. در هنگام خرید بهتر است سنگ نمای زیبایی را انتخاب کنید تا نمای خارجی ساختمان موردتوجه دیگران و افراد رهگذر قرار بگیرد.
مقاومت در برابر شرایط آب‌وهوایی: سنگ نمای ساختمان در معرض نور شدید خورشید، بادوباران، و... قرار دارد. ازاین‌رو، سنگ نمای ساختمانی را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که در مقابل این عوامل فرسوده، کثیف و کدر نشود.
نظافت: قسمت بیرونی ساختمان در برابر انواع آلودگی‌ها قرار می‌گیرد. بنابراین، نظافت سنگ نمای ساختمان تأثیر بسزایی در زیبایی و جلوه آن دارد. نظافت سنگ نمای ساختمان با بهره‌گیری از شوینده‌های ساده ممکن است. پس، این سازه ساختمانی شامل نظافت و نگهداری آسانی است که زیبایی آن را به دنبال دارد.سنگ نمای ساختمان

خرید بهترین سنگ نمای ساختمان

سنگ نمای ساختمان زیبایی ظاهری آن را تعیین می‌کند. ازاین‌رو، انتخاب و خرید بهترین سنگ نمای ساختمان حائز اهمیت است. بهترین سنگ نمای ساختمان شامل ویژگی‌های زیر است:

 • کانی‌های مورداستفاده در آن بررسی شوند.
 • از مقاومت خمشی و کششی بالایی برخوردار باشد.
 • مقاومت بالایی را در برابر فشارها و ضربات فیزیکی دارا باشد.
 • ضد آب باشد. در واقع، باید در برابر نفوذ آب به زیر سنگ مقاوم باشد. نفوذ آب به زیر سنگ نمای ساختمان باعث خوردگی، یخ‌زدگی و در نهایت ترک خوردن آن می‌شود.
 • بهترین سنگ نمای ساختمان نوعی از آن است که به‌راحتی صیقل و برش داده شود.

سنگ نما

قیمت سنگ نما

اغلب اتفاق می‌افتاد که هنگام عبور از خیابان مجذوب نمای منحصر به فرد و خیره کننده ساختمان‌ها می‌شویم. در واقع سنگ به کار رفته در نمای ساختمان به آن شخصیت منحصر به فردی می‌بخشد. به خصوص اگر در انتخاب دقت کافی داشته باشید و با تخصص کامل آن را نصب کنید اما شاید خیلی‌ها به دلیل حراس از قیمت این سنگ‌ها با آن موافق نباشند. واضح است که تصور کنید سنگی با چنین کیفیت و زیبایی قیمت بالایی دارند. اما حقیقت متفاوت است. در واقع سنگ‌هایی با قیمت و کیفیت مناسب در بازار کم نیستند. قیمت سنگ نمای ساختمان بسیار مهم است. هر چه سنگ نماهای ساختمان از نظر نمای ظاهری و جنس در رده‌بالاتری جای گیرند؛ از قیمت بیشتری در مقایسه با انواع دیگر برخوردار هستند. هنگام خرید سنگ نمای ساختمان باید به هزینه‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اید، توجه کنید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌های آنلاین، از قیمت سنگ نماها خبردار شده و باتوجه‌ به بودجه خود اقدام به خرید کنید.

نام و معدن سنگ
قیمت هر متر مربع سنگ نما(تومان)
سنگ تراورتن عباس آباد (محلات)
از 300,000 تا 2,400,000
سنگ تراورتن حاجی آباد (محلات)
از 180,000 تا 800,000
سنگ تراورتن دره بخاری (محلات)
از 360,000 تا 1,300,000
سنگ تراورتن آبگرم (محلات)
از 210,000 تا 550,000
سنگ تراورتن لوشان (گیلان)
از 350,000 تا 600,000
سنگ تراورتن طرق (کاشان)
از340,000 تا 600,000
سنگ تراورتن تکاب (آذربایجان غربی)
از 320,000 تا 700,000
سنگ تراورتن ابیانه (کاشان)
از 600,000 تا 1,500,000
سنگ تراورتن طبس (طبس)
از 400,000 تا 900,000
سنگ تراورتن رامشه (اصفهان)
از 170,000 تا 600,000
سنگ تراورتن ابرکوه (یزد)
 از 160,000 تا 430,000
دودی سیلور (تکاب)
از 400,000 تا 550,000
شکلاتی (کاشان)
از 170,000 تا 350,000

خرید آنلاین سنگ نما

امروزه فروشگاه‌های اینترنتی کار انتخاب و خرید را بسیار آسان کرده‌اند. خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان نیز مستثنی از آنها نیست. ازاین‌رو، شما می‌توانید به یکی از سایت‌های فروش آنلاین سنگ نمای ساختمان مراجعه کرده؛ سنگ نماهای ساختمان را به همراه توضیحات مشاهده کنید و باتوجه‌به قیمت، جنس سنگ، زیبایی ظاهری سنگ نمای موردنظر خود را انتخاب کنید. از مزایای خرید آنلاین سنگ نما این است که در مدت‌زمان کوتاه می‌توانید انواع مختلف سنگ نماها را مشاهده کرده و با مقایسه انواع آنها خرید خود را انجام دهید.

خرید سنگ مای ساختمان

خرید سنگ نما ارزان‌قیمت

افراد بسیاری به دنبال خرید سنگ نما ارزان‌قیمت هستند تا بتوانند هزینه‌های ساخت‌وساز ساختمان را مدیریت کنند. سنگ نماها هر چه از جنس و مزیت‌های بیشتری برخوردار باشند، گران‌قیمت‌تر هستند. ازاین‌رو، هنگام خرید سنگ نما ویژگی‌ها و مشخصات سنگ را بررسی کنید. سپس، باید به این نکته توجه کنید که شما چه انتظاراتی از سنگ نما دارید و برای چه کاربردی از آن بهره می‌برید. نکات مهم در خرید سنگ نما ارزان‌قیمت عبارت‌اند از:

 • یکدستی طرح و رنگ سنگ نما در قیمت آن تأثیر بسیاری دارد. سنگ نماهای موجدار و هاله‌دار قیمت پایین‌تر و مناسب‌تری در مقایسه با سنگ نماهای یکدست دارند.
 • قبل از خرید سنگ نما باید این نکته را در نظر بگیرید که پروژه شما به چه مقدار سنگ نما نیاز دارد. در این صورت، میزان سنگ نمای موردنیاز به‌درستی بررسی و محاسبه شده؛ و در نتیجه، باتوجه‌به این میزان سنگ نما خریداری می‌شود. بنابراین، پس از پایان کار سنگ نمایی اضافه نمانده و هزینه بیشتری بابت آن پرداخت نکرده‌اید.
 • میزان تقاضای سنگ نما تأثیر بسزایی در قیمت‌گذاری آن دارند. امروزه، بیشتر افراد به دنبال خرید سنگ نمای رنگ روشن و سفید هستند. بنابراین، سنگ نماهای روشن و سفیدرنگ نسبت به سنگ‌های تیره‌رنگ متقاضی بیشتری دارند؛ و این عامل باعث افزایش قیمت سنگ‌های روشن و سفید شده است.

سنگ نمای ارزان ساختمان

فروش ویژه سنگ نما

امروزه فروشندگان و فروشگاه‌های سنگ نما به‌منظور پیشی گرفتن از یکدیگر به دنبال فروش ارزان سنگ نما هستند. ازاین‌رو، مشتری آنها به دلیل کارهای ارزان‌قیمت افزایش‌یافته و فروش بیشتری را تجربه خواهند کرد. گرچه با قیمت پایین‌تری نسبت به دیگر فروشندگان برای فروش اقدام می‌کنند؛ اما افزایش مشتری و میزان فروش این اختلاف قیمت را جبران می‌کند. اکثر فروشندگان برای اینکه قیمت پایین خود را به اطلاع عموم مردم برسانند از عنوان‌های جذابی مانند فروش ویژه سنگ نما، پیشنهادهای داغ، حراج سنگ نما و ارزان بخرید بهره می‌برند. این فرصتی عالی برای خریداران سنگ نمای ساختمان است تا با پرداخت هزینه پایین‌تر خرید خود را انجام دهند.

خرید سنگ نمای ساختمان

برای خرید سنگ نما یک راز مهم وجود دارد؛ مانند اکثر متریال‌های دیگر، بهترین سنگ نما برای هر ساختمان متفاوت است. از فروشگاه اینترنتی آنلاین سنگ می‌توانید سنگ نما، از دسته سنگ‌های تراورتن، گرانیت، مرمریت، مرمر، سنداستون و لایم استون را تهیه کنید اما نکته مهم برای خرید سنگ نما، بررسی شرایط محیطی که در آن استفاده می‌شود تا اینکه با علم کامل بدانید کدام سنگ برای نمای ساختمان شما مناسب است. قبل از خرید سنگ نما باید با انواع آن و معایب و مزایای هر یک آشنا شد تا به انتخاب خوب رسید و با مرور زمان باعث نارضایتی نشود.
موارد مهم که هنگام خرید سنگ نما باید بدانید:

 1. مقاوم در برابر شرایط جوی؛ باران، باد، طوفان، آفتاب و نور شدید خورشید
 2. متناسب با محیط انتخاب شود برای مثال برای سنگی کخ در مناطق ردیر استفاده میشود باید تخلخل کمی داشته باشد
 3. وزن سنگ مورد بررسی قرار بگیرد.
 4. مقاوم در برابر ضربه و آتش سوزی.

سنگ نمای ساختمان، زیبایی نمای بیرونی آن را به دنبال دارد. علاوه بر زیبایی سنگ نما باید به نکات مهم دیگری اعم از مقاومت سنگ، نوع جنس، کاربری آن توجه کنید. پیش از اقدام به خرید سنگ نما باید انتظارات خود و نوع کاربری آن را برای خود مشخص کنید تا بتوانید انتخابی عالی و خریدی بی‌دردسر را تجربه کنید.

مشاوره رایگان خرید سنگ نما: 09134565523

سوالات متداول سنگ نما

1-برای انتخاب سنگ نما چه مواردی مهم است؟

تخلخل سنگ برای چسبندگی به دیوار_ وزن سنگ _ مقاومت سنگ در برابر شرایط جوی _ مقاومت فشاری و استحکام سنگ _ تراکم سنگ _ جذب آب سنگ

2-از لحاظ جنس کدام سنگ‌ها مناسب و کدام سنگ‌ها برای نما مناسب نیست؟

بهترین سنگ برای نما تراورتن است و استفاده از سنگ‌های مرمریت، گرانیت و مرمر توصیه نمی‌شود. در برخی از مناطق سنگ لایمستون و اگر نما در معرض نور مستقیم خورشید نباشد استفاده از سنگ مرمریت موردی ندارد.

3-چرا قیمت سنگ نماها اختلاف زیادی با هم دارند؟

به دلیل اختلاف کیفیت جنس سنگ‌ها و هزینه‌های تولید در شهرهای مختلف قیمت سنگ‌ها تفاوت زیادی با هم دارند و هر چه سنگ یکدست‌تر، روشن،تر و از مقاومت بالاتری بخوردار باشد از قیمت بالاتری برخوردار است.

 4- چرا برخی از سنگ‌های نما شوره می‌زند و برای جلوگیری از آن به چه مواردی توجه کنیم؟

برخی از سنگ‌های تراورتن دارای مقداری نمک در عناصر خود هستند و در نگاه اول پس از تولید اصلا قابل تشخیص نیست. برای اینکه سنگ با این مورد نخرید حتما با متخصص مورد اعتماد مشورت کنید.

5-هزینه نصب سنگ نما چقدر است؟

این هزینه در شهرهای مختلف متفاوت است و در سال 1402 از متری 200 هزار تومان تا متری 600 هزار تومان اجرت نصب سنگ نما هست.

6- آیا امکان خرید اینترنتی سنگ نما وجورد دارد؟

بله در آنلاین سنگ این امکان فراهم شده تا قبل از خرید بصورت واضح عکس و فیلم سنگ‌ها ارسال شود و در صورت تایید ارسال شود. ولی پیشنهاد می‌شود برای خرید سنگ‌های نمای تراورتن بصورت حضوری خرید انجام شود.

دسته‌بندی