کمی صبر کنید...

تراورتن یزد


امروز در این متن سنگی را به شما معرفی میکنم که از یکی از خشک‌ترین استان‌های این کشور استخراج می‌شود. سنگ تراورتن‌یزد که از این استان پرقدمت و تارخی بدست می‌آید غالبا دارای زمینه رنگی کرم و کرم‌تیره و شکلاتی است که همه‌ی سنگ‌های حاصل از این معادن از نظر اقتصادی در برابر سایر سنگ‌های هم رده خود ارزان‌تر هستند اما باید بدانید که این سنگ از تراکم کمی برخوردار است و تخلخل بالایی دارد که این امر باعث بالا رفتن جذب آب آن می‌شود و همچنین این سنگ دارای املاح زیادی است که باعث شوره زدن سنگ می‌شود که ما در مقاله‌ای راهکار جلوگیری و رفع آن را در برایتان توضیح داده‌ایم. این سنگ تراورتن به روش تایل و مصنوعات سنگی تولید می‌شود که تایل‌های آن در دو روش موجدار و بی‌موج فراوری می‌شود.

انواع سنگ تراورتن یزد

سنگ‌های تراورتن یزد دازای زمینه‌ی رنگی کرم‌روشن و کرم‌تیره و بژ و سنگ‌تراورتن شکلاتی است. سنگ‌های تراورتن یزد به خاطر رنگ زیبایی که دارند در قسمت نما در اکثر روش‌ها بکار می‌روند مثل کلاسیک، مدرن، اسپرت و رومی و سنگ شکلاتی آن غالبا به صورت مکمل در نما بکار می‌رود.

قیمت سنگ تراورتن یزد

این سنگ از سنگ‌های به صرفه از نظر اقتصادی برای ساختمان است که اکثر خانواده‌های ایرانی توانایی خرید این سنگ را دارند که همین امر یکی از برترین محاسن این سنگ محسوب می‌شود قیمت این سنگ نیز همچون بسیاری از سنگ‌ها به عواملی وابسته است.

  • زمینه‌ی رنگی سنگ اولین عامل موثر بر قیمت است که با تیره شدن باعث کاهش قیمت سنگ می‌شود.
  • قدوپای سنگ که در اصطلاح به شمش بودن آن می‌گوید که در زبان ساده تر ینعی با افزایش ارتفاع سنگ‌ها ارزش آن‌ها نیز بیشتر می‌شود.
  • هبازی رنگ دسته‌ سنگ هرچه بیشتر باشد ارزش سنگ را کاهش می‌دهد.
  • وضخامت سنگ‌های یزد معمولا 2 سانتی‌متر است که با افزایش آن قیمت سنگ نیز بیشتر می‌شود.
  • وعرض سنگ‌ها نیز بر قیمت سنگ موثر است و با افزایش آن نرخ سنگ نیز بالاتر می‌رود.

سفارش و خرید سنگ تراورتن یزد

در صورت تمایل به خرید سنگ تراورتن یزد که مناسب برای مناطق کم بارش و گرم‌سیر است می‌توانید به صورت حضوری اقدام کرده که در آن صورت برای خرید و راهنمایی برای انتخاب سنگ مناسب ما در کنار شما هستیم و یا اگر بخواهید خرید اینترنتی داشته باشید با مراجعه به سایت آنلاین سنگ  تراورتن‌های موجود درسایت را مشاهده کرده و بعد از مشورت درباره سنگ انتخابی خود، سنگ ساختمانی منتخب خود را به صورت اینترنتی و یا تلفنی سفارش داده و خریداری کنید که در ادامه کار ما تمام مراحل بارگیری و ارسال را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم.

دسته‌بندی