کمی صبر کنید...

سنگ چینی


سنگ‌های چینی از دسته سنگ های پرمصرف سنگ ساختمانی محسوب می شوند از ساب پذیری بالایی برخوردار هستند و دارای ویژگی‌های منحصربفردی هستند. این سنگ‌ها تماما دارای زمینه رنگی سفید و روشن هستند در تمامی معادن سنگ چینی وجود خطوط تیره و مشکی در سنگ به چشم می‌خورد که نشان دهنده وجود عناصر کربن، لیمونیت و منگنیز در آن است. وجود هر رنگ در این سنگ‌ها بخاطر وجود یکی از این عناصر است. بطور مثال رنگ مشکی و دودی بخاطر عنصر کربن در هنگام تشکیل سنگ است یا رنگ زرد بخاطر وجود لیمونیت در سنگ است و یا رگه‌های قرمز رنگ بخاطر وجود ماده‌ی کربنات منگنز در معدن آن هنگام تبلور است. سنگ‌های چینی اکثرا دارای قابلیت عبور نور کمی از خود هستند که این ویژگی در سنگ‌های مرمر به چشم می‌خورد و نیز مانند مرمریت و گرانیت متراکم و با استحکام هستند و از چسبندگی بالاتری برخوردار هستند.

سنگ چینی در اصفهان

اصفهان یکی از قطب‌های تولید سنگ در ایران است و تعداد زیادی واحد تولیدی سنگ را در خود جای داده است. در این میان تعداد قابل توجهی از این سنگبری‌ها به تولید و فراوری سنگ‌های چینی مشغول هستند. می توان اینگونه گفت که سنگ چینی در اصفهان در تمامی ابعاد و سایزها قابل دسترسی است.

تفاوت سنگ چینی و کریستال

تفاوت این دو نوع سنگ در اصل در رنگبندی آنها است. سنگ‌های کریستال قالبا طیف رنگی خاکستری، دودی و مشکی را در بر می‌گیرند اما سنگ‌های چینی سنگ‌هایی روشن هستند به نوعی که می‌توان آن‌ها را حزو سنگ‌های سفید ساختمانی بشمار آورد. این سنگ‌ها اغلب دارای رگه و هاله‌های خاکستری و مشکی در بافت خود هستند که باعث شده این سنگ‌ها بصورت فورمچ و بوک مچ برای سنگ دیوارپوش چینی در ساختمان استفاده شوند.

معادن سنگ‌های چینی

این سنگ برخلاف اسمش یک نوع جنس سنگ هست که در کشورهای مختلف معادن زیادی دارد. برخی از معادن این سنگ در کشور ایران شامل سنگ چینی ازنا، سنگ چینی الگودرز، سنگ چینی قروه و سنگ چینی نی‌ریز است که در میان سنگ‌های گفته شده سنگ چینی ازنا بخاطر ظاهر زیبا و میزان رگه کمتری در خود جزو بهترین سنگ‌های چینی ایران بشمار می‌رود.

کاربرد سنگ چینی

امروزه پله‌های ساختمان دارای عرض بیشتر و ارتفاع کمتری هستند که بکار بردن سنگ‌های چینی در این قسمت برای ساخت ف ضایی خاص و لاکچری بسیار مناسب است.

این سنگ‌ها دارای تراکم بالا، جذب آب کم و نیز استحکام خوبی هستند پس می‌توان از آن برای قسمت‌های مختلف آشپزخانه مثل کانتر و جزیره، سنگ کابینت، و دیوارهای آن استفاده کرد.
در زمان قدیم از این سنگ های چینی برای
سنگ نمای ساختمان نیز استفاده می‌شد اما امروزه کمتر آن را برای نما بکار میبرند که دلیل اصلی آن وجود سنگ تراورتن با ویژگی‌های عالی برای نما در بازار است.
از سنگ‌های چینی برا دیوارپوش داخلی ساختمان بسیار استفاده می‌شود که دلیل عمده آن استحکام و دوام بالا، چسبندگی خوب و عایق بودن آن است.
رنگ زیبای سنگ‌های چینی باعث شده که استفاده‌ی آن در کنار هر رنگی از شیرآلات فضایی بی نظیر را بوجود آورد و آن را مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی کند.

قیمت سنگ چینی

عوامل متعددی در قیمت گذاری سنگ چینی تاثیر دارند که عبارتند از:

  • معدن سنگ چینی اصلی‌ترین نکته در تفاوت قیمت این سنگ‌ها می‌باشد.
  • زمینه رنگی سنگ که هر چه سفیدتر باشد ارزش آن سنگ بالاتر است.
  • میزان رگه و ناخالصی در سنگ که با افزایش آن ارزش سنگ کاهش می‌یابد.
  • ضخامت سنگ هر چه بیشتر باشد قیمت سنگ بالاتر است.
  • با افزایش ابعاد سنگ نیز افزایش می‌یابد.
  • نوع برش و دستگاه‌های خط تولید هر چه بروزتر باشند کیفیت سنگ بالاتر بوده و از ارزش بالاتری برخوردار است.

سفارش و نحوه خرید سنگ چینی

فروش سنگ چینی بصورت اینترنتی نیز توسط سایت آنلاین سنگ انجام می‌شود. شما کاربران عزیز برای خرید سنگ چینی می‌توانید به محصولات این صفحه مراجعه کنید و به راحتی تمام در حالی که در خانه خود نشسته اید از میان سنگ‌های چینی موجود بعد از بررسی‌های لازم سنگ مورد نظز خود را انتخاب کرده و سفارش دهید. همچنین در سایت امکان مقایسه سنگ‌ها وجود دارد و برای راحتی انتخاب می‌توانید از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

مشاوره رایگان خرید سنگ چینی: 09134565523

دسته‌بندی