کمی صبر کنید...

سنگ گرانیت


سنگ گرانیت نما

در صنعت ساختمان سازی از سنگ های متنوعی به عنوان سنگ نما استفاده می شود. هر کدام از سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان ها شکل ظاهری و ویژگی هایی خاصی دارند. سنگ نمای گرانیتی یکی از سنگ های نمای زیبا و بسیار محکم و با دوام است که در نمای ساختمان ها از آن استفاده می شود.

سنگ گرانیت که به اسم سنگ خارا نیز شناخته می شود یکی از انواع سنگ های آذرین درونی است. استحکام و مقاومت این سنگ بسیار زیاد است و همچنین وزن سنگینی نیز دارد. همچنین لازم به ذکر است که صیقل پذیری سنگ گرانیت بسیار زیاد است. سنگ گرانیت نما را می توان در رنگ های قرمز، سیاه، قهوه ای، شکلاتی، صورتی، آبی و سبز پیدا کرد.

بافت سنگ گرانیت نما دانه های درشتی دارد و به راحتی با چشم قابل رویت است. برای توضیح بیشتر درباره ی استحکام این سنگ که پیش تر به آن اشاره کردیم باید گفت که سنگ گرانیت نما از سنگ های مرمر و تراورتن مستحکم تر است و سطح صیقلی این سنگ طول عمر بیشتری دارد.

سنگ گرانیت نسبت به دیگر سنگ ها استفاده ی بیشتری در صنایع ساختمانی دارد. از سنگ گرانیت برای سنگفرش، راه پله و رو کابینتی استفاده می شود. عمر سطح صیقلی این سنگ بالاست به همین دلیل برای استفاده در راه پله ی ساختمان ها ایده آل به نظر می رسد. راه پله ها بیش از هر قسمت دیگر در ساختمان در معرض ساییدگی قرار دارند و سنگ گرانیت نما به افزایش طول عمر سنگ های راه پله ها کمک می کند.

خرید سنگ گرانیت نما

برای خرید سنگ گرانیت نما هم می توانید به فروشگاه های لوازم ساختمانی مراجعه کنید و هم می توانید این سنگ ها را در سایت های فروش سنگ گرانیت نما در اینترنت مشاهده کرده و سفارش دهید. ولی قبل از خرید یا سفارش سنگ نما لازم است که برخی فاکتور ها را درباره ی سنگ گرانیت نما در نظر بگیرید. منطقه ای که سنگ قرار است در آن مورد استفاده قرار بگیرد، آب و هوای منطقه، معماری ساختمان مورد نظر، هزینه ی در نظر گرفته شده برای سنگ نما و سلیقه ی سفارش دهنده از مهم ترین فاکتور هایی است که قبل از اقدام به خرید باید بررسی کرد.

قیمت سنگ گرانیت نما

سنگ گرانیت نما به دلیل گستردگی مدل ها و رنگ ها طیف قیمتی وسیع و قیمت های متفاوتی دارد. قبلا گفتیم که سنگ های گرانیت سختی زیادی دارند بنابراین می توان انتظار داشت که هزینه ی برش آن ها تفاوت معنا داری با سنگ های آهکی که استحکام کم تری دارند داشته باشد. طبق قیمت های خرداد ماه سال 1400 ارزان ترین نوع گرانیت، گرانیت مروارید مشهد و گرانترین نوع سنگ گرانیت نما، گرانیت سبز بیرجند بوده است.  در جدول زیر قیمت برخی از سنگ ها گرانیت را مشاهده می کنید.

گرانیت نهبندان آستان
210000   تومان
گرانیت قرمز یزد
450000   تومان
گرانیت مروارید مشهد
105000   تومان
گرانیت تایباد
230000   تومان
رانیت خرمدره
210000   تومان
گرانیت بروجرد
165000   تومان
گرانیت زاهدان
260000   تومان
گرانیت سبز بیرجند
470000   تومان
گرانیت مشکی نطنز
460000   تومان
گرانیت سفید نطنز
190000   تومان

سفارش سنگ گرانیت نما

برای سفارش سنگ نما می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری اقدام کنید. البته توصیه ی فروشندگان این است که اگر آشنایی چندانی با سنگ گرانیت نما ندارید و قصد خرید آن را دارید بهتر است به شکل حضوری به بازار مراجعه نمایید. قبل از سفارش سنگ گرانیت باید تصمیم بگیرید سنگ خریداری شده را در چه قسمتی به کار خواهید برد.

لازم است بدانید چه نوعی از سنگ را ترجیح می دهید و بودجه ی اختصاص یافته برای خرید سنگ نمای گرانیت چقدر است. این سنگ ها را می توانید در اندازه های تایلی و اسلب سفارش دهید که سفارش در ابعاد اسلب هزینه ی بیشتری برای سفارش دهنده خواهد داشت.

امکان مقایسه کیفت انواع سنگ گرانیت و انتخاب بهترین سنگ گرانیت بنا به نیاز و بودجه شما در این صفحه فراهم شده تا با مقایه همه جوانب بهترین سنگ مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری نمایید.

دسته‌بندی