کمی صبر کنید...

سنگ گرانیت


سنگ گرانیت که به اسم سنگ خارا نیز شناخته می‌شود یکی از انواع سنگ‌های آذرین درونی است. استحکام و مقاومت این سنگ بسیار زیاد است و همچنین وزن سنگینی نیز دارد. همچنین لازم به ذکر است که صیقل پذیری سنگ گرانیت بسیار زیاد است. سنگ گرانیت را می‌توان در رنگ‌های سفید، قرمز، سیاه، قهوه‌ای، شکلاتی، صورتی، آبی و سبز پیدا کرد.

بافت سنگ گرانیت دانه‌های درشتی دارد و به راحتی با چشم قابل رویت است. برای توضیح بیشتر درباره‌ی استحکام این سنگ که پیش‌تر به آن اشاره کردیم باید گفت که سنگ گرانیت‌ از سنگ‌های مرمر و سنگ تراورتن مستحکم‌تر است و سطح صیقلی این سنگ طول عمر بیشتری دارد.

سنگ گرانیت در گذشته استفاده بیشتری در ساختمان داشته ولی اکنون سنگ مرمریت و تراورتن استفاده بیشتری دارند. از سنگ گرانیت برای سنگفرش، راه پله و کانتر استفاده می‌شود. عمر سطح صیقلی این سنگ بالاست به همین دلیل برای استفاده در راه پله‌ی ساختمان‌ها ایده آل به نظر می‌رسد. راه پله‌ها بیش از هر قسمت دیگر در ساختمان در معرض ساییدگی قرار دارند و سنگ گرانیت به افزایش طول عمر سنگ‌های راه پله کمک می‌کند.

مشخصات و ویژگی‌های سنگ گرانیت

سنگ گرانیت سنگی است که طی فرایندی از سرد شدن مواد مذاب تشکیل می‌شود این سنگ متراکم بوده و تخلخل پایینی دارد که وجود همان حفرات کمی که در سنگ مشاهده می‌شود بخاطر خروج گازها از سنگ در هنگام سرد شدن تدریجی است این سنگ عناصر مختلفی را در خود جای داده که وجود هریک از این عناصر باعث ویژگی‌هایی در این سنگ شده‌است که برخی از این ویژگی‌ها را در این متن برایتان نام می‌بریم:

  1. سنگی متراکم است و میزان تخلخل آن بسیار پایین است.
  2. سنگی با استحکام و مقاومت بالا.
  3. سنگ گرانیت در برابر تغییرات دمایی بسیار مقاوم است.
  4. سنگ گرانیت در برابر تابش آفتاب مقاوم بوده و در اثر آن آسیبی نمی‌بیند.
  5. سنگ گرانیت دارای تنوع بالای رنگی است.
  6. سنگ گرانیت برای مکان‌هایی که تحت فشار بالایی است بسیار مناسب بوده.

انواع سنگ گرانیت

سنگ‌های گرانیت به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که ما در این متن آنها را از نظر رنگی برای شما دسته‌بندی می‌کنیم سنگ‌های گرانیت بسته‌به میزان عناصری که در مواد تشکیل دهنده‌ی آنها هستند رنگ‌های گوناگونی را تشکیل می‌دهند شما میتوانید این سنگ را به رنگ‌های قرمز، مشکی، مشکی باهاله‌های سبز (گرانیت جنگلی)، مشکی با دانه‌های قرمز (گرانیت دانه‌اناری) و گرانیت فیرو‌زه‌ای تهیه کنید.

کاربرد‌های سنگ گرانیت

سنگ گرانیت انتخابی هوشمندانه برای ساختمان است و حتی می‌توان اینگونه گفت که سنگی است که در تمام قسمت‌های ساختمان بکار می‌رود از سنگ‌های گرانیت می‌توان برای پله‌ها، سنگ کفپوش ساختمان، راهرو‌های پر رفت‌وآمد، پارکینگ‌های سازه‌ها و حتی در برخی از نقاط از آن برای نمای ساختمان نیز استفاده می‌شود اما در ماه‌های اخیر استفاده‌ی آن برایب نما ممنوع شد زیرا این سنگ متراکم بوده و سنگین است همین امر موجب افزایش احتمال شل‌شدن و سقوط آن شده‌است لازم بذکر است بدانید که از این سنگ برای تولید محصولات cnc مانند براکت‌ سنگی، مجسمه و غیره استفاده نمی‌شود.  

خرید سنگ گرانیت 

برای خرید سنگ گرانیت هم می‌توانید به کارخانه‌جات تولید این سنگ مراجعه کنید و هم می‌توانید با تماس با کارشناسان آنلاین سنگ مناسب‌ترین سنگ را تهیه کنید. برای خرید سنگ گرانیت باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید از جمله منطقه‌ای که سنگ قرار است در آن مورد استفاده قرار بگیرد، آب و هوای منطقه، معماری ساختمان مورد نظر، هزینه‌ی در نظر گرفته شده برای سنگ و سلیقه‌ی سفارش دهنده از مهم‌ترین فاکتورهایی است که قبل از اقدام به خرید باید بررسی کرد.

قیمت سنگ گرانیت

سنگ گرانیت به دلیل گستردگی مدل‌ها و رنگ‌ها طیف قیمتی وسیع و قیمت‌های متفاوتی دارد. قبلا گفتیم که سنگ‌های گرانیت سختی زیادی دارند بنابراین می‌توان انتظار داشت که هزینه‌ی برش آن‌ها تفاوت معنا داری با سنگ‌های آهکی که استحکام کم‌تری دارند داشته باشد. طبق قیمت‌های بهمن ماه سال 1400 ارزان ترین نوع گرانیت، گرانیت مروارید مشهد و گرانترین نوع سنگ گرانیت، گرانیت سبز بیرجند بوده است.  در جدول زیر قیمت برخی از سنگ‌ها گرانیت را مشاهده می کنید.

گرانیت نهبندان آستان
210000   تومان
گرانیت قرمز یزد
450000   تومان
گرانیت مروارید مشهد
105000   تومان
گرانیت تایباد
230000   تومان
رانیت خرمدره
210000   تومان
گرانیت بروجرد
165000   تومان
گرانیت زاهدان
260000   تومان
گرانیت سبز بیرجند
470000   تومان
گرانیت مشکی نطنز
460000   تومان
گرانیت سفید نطنز
190000   تومان

فروش سنگ گرانیت

فروش این سنگ در استان‌های مختلف ایران صورت می‌گیرد اما شما عزیزان نمی‌توانید این سنگ را به تمامی رنگ‌ها در استانی بجز اصفهان تهیه‌ کنید مجموعه‌ی ما آنلاین‌سنگ فروش تمام محصولات گرانیتی را به دو روش فروش حضوری و فروش اینترنتی انجام می‌دهد که شما عزیزان براحتی می‌توانید به سایت ما وارد شوید و سنگ منتخب خود را انتخاب کرده و سفارش دهید و در صورت تمایل به خرید حضوری سنگ می‌توانید به آدرس مجموعه‌ی ما واقع در شهرک صنعتی محمود‌آباد اصفهان تشریف آورده و سنگ‌ها را از نزدیگ ببینید و محصول مناسب با شرایط و سلیقه‌ی خود را‌سفارش داده و خریداری کنید

سفارش سنگ گرانیت 

برای سفارش سنگ گرانیت می‌توانید به صورت حضوری و غیرحضوری اقدام کنید. البته توصیه‌ی فروشندگان این است که اگر آشنایی چندانی با سنگ گرانیت ندارید و قصد خرید آن را دارید بهتر است به شکل حضوری به بازار مراجعه نمایید. قبل از سفارش سنگ گرانیت باید تصمیم بگیرید سنگ خریداری شده را در چه قسمتی به کار خواهید برد.

لازم است بدانید چه نوعی از سنگ را ترجیح می‌دهید و بودجه‌ی اختصاص یافته برای خرید سنگ گرانیت چقدر است. این سنگ‌ها را می‌توانید در اندازه‌های تایل و سنگ اسلب سفارش دهید که سفارش در ابعاد اسلب هزینه‌ی بیشتری برای سفارش دهنده خواهد داشت. امکان مقایسه کیفت انواع سنگ گرانیت و انتخاب بهترین سنگ گرانیت بنا به نیاز و بودجه شما در این صفحه فراهم شده تا با مقایسه همه جوانب بهترین سنگ مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری نمایید.

دسته‌بندی