کمی صبر کنید...

تراورتن تکاب


سنگ تراورتن تکاب سنگی از دسته سنگ های تراورتن با زمینه‌ی رنگی کرم‌ روشن که شباهتی بی‌مانند به سنگ تراورتن حاجی‌آباد دارد ولی از سنگ‌ نام برده متخلخل‌تر است و از قیمتی پایین‌تر بهره‌مند است که در ادامه به دلایل آن می‌پردازیم. این سنگ دارای خلل و حفر در خود بوده که در درجه‌های خوب این سنگ کمتر و در سنگ‌های ضعیف‌تر آن این حفره‌ها درشت‌تر است اما در فرایند فراوری این خلل با رزین پر می‌شود و دیگر به چشم نمی‌آید، سنگی با مقاومت فشاری و سایشی بالا بوده همچنین از چسبندگی بالا و قابل قبولی به ملات برخوردار است که مناسب برای استفاده در نما و دیوارهای‌داخلی ساختمان بوده و نیز برای ساخت مجسمه و مصنوعات سنگی نیز بکار می‌رود. فروش سنگ تراورتن تکاب غالبا در شهرک‌های صنعتی محمودآباد و شمس‌آّباد بیشتر از سایر شهرک‌ها صورت می‌گیرد.

آنالیز سنگ تراورتن تکاب

سنگی با تخلخل کم، دارای مقاومت فشاری متوسط که از تم رنگی‌های کرم، عسلی، شکلاتی و گردویی برخوردار است همچنین سنگی کاربردی در سازه‌ها و ساختماتن‌ها بوده و از قیمت مناسب‌تری نسبت به سنگ‌های دیگر که رنگی مشابه آن دارند برخورداراست.

قیمت سنگ تراورتن تکاب

سنگ تراورتن تکاب از معدنی واقع در استان آذربایجان‌غربی استخراج شده و بیشتر کوپ‌های آن برای فراوری به شهرک‌های شمس‌آّباد تهران و یا محمودآباد اصفهان منتقل می‌شود و به مدل‌های اسلب و تایل به دو صورت موج‌دار و بی‌موج به روش‌های صیغلی، چرمی و یا هوند فراوری می‌شود. موارد زیر در قیمت سنگ تراورتن تکاب موثر می باشد:

  • هرچه رنگ سنگ روشن‌تر باشد آن سنگ با ارزش‌تر است.
  • قد و پای سنگ عاملی موثر بر نرخ سنگ است.
  • ساب‌پذیری سنگ خود نشان‌دهنده کیفیت سنگ بود و اثری مستقیم بر قیمت سنگ دارد.
  • وجود بازی رنگ و سورت نبودن سنگ ارزش سنگ را پایین می‌آورد.
  • میزان تخلخل و جذب‌آب سنگ هرچه بیشتر باشد نرخ سنگ را نیز پایین‌تر می‌آورد.
  • چرمی بودن و یا صیغلی بودن سنگ باعث ایجاد تفاوت در محل کاربرد و قیمت سنگ است.
  • هرچه دستگاه‌های بکار رفته در فرایند تولید بروزتر باشند کیفیت سنگ تولید شده بالاتر و همچنین سنگی با ارزش‌تر خواهدبود.
  • ضخامت سنگ نیز با نرخ آن رابطه مستقیم داشته و با کاهش یا افزایش آن تغییر می‌کند.

سفارش و خرید سنگ تراورتن تکاب

شما کاربران می‌توانید برای خرید سنگ تراورتن تکاب به دو روش خرید اینترنتی سنگ ساختمان و یا خرید حضوری اقدام کنید که در صورت تمایل به خرید سنگ تراورتن تکاب که انتخابی مناسب برای مناطق سردسیر و گرم‌سیر است با شماره‌های مجموعه‌ آنلاین‌سنگ تماس گرفته و اطلاعات لازم درباره سنگ مورد نظر خود را کسب کنید. حتی ما امکانی را ایجاد کردیم تا شما بتوانید سنگ مورد نظر خود را با سایر سنگ‌ها مقایسه کرده و انتخابی مناسب با شرایط آب و هوایی و منطقه‌ای خود داشته باشید.

مشاوره رایگان خرید سنگ تراورتن تکاب: 09134565523

دسته‌بندی