کمی صبر کنید...

تراورتن عسلی


سنگ تراروتن‌عسلی یکی از سنگ‌های پرمصرف در ایران بشمار می‌رود که علت نام گذاری آن شباهت زمینه‌‌ی رنگی آن به عسل است این سنگ زیبا در دو صورت موج‌دار و بی‌موج فراوری می‌شود. رنگ‌های موجود آن از عسلی روشن شروع شده و به عسلی تیره، دارای هاله های مشکی در خود ختم می‌شود که نمی‌توان مطلقا گفت که کدام یک زیباتراند زیرا سنگ تراورتن‌عسلی در هر سورت رنگی طرفداران خود را دارد اما امروزه سلیقه افراد بیشتر به سنگ‌های زمینه روشن گرایش دارد و اغلب مردم چنین سنگ‌هایی را برای قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده می‌کنند.

سنگ‌ تراورتن دارای محاسن بیشماری است که باعث شده در ایران دارای طرفداران بیشماری باشد هر یک از این سنگ‌ها دارای طیف رنگی گسترده‌ای است که باعث شده تمامی سلیقه‌ها  را پوشش دهد و این که سنگ تراورتن دارای تخلخل بالاتری نسبت به گرانیت‌ها و مرمریت‌ها بوده که این امر علاوه بر محاسن برای این سنگ معایبی را نیز به همراه آورده است از محاسن آن می‌توان به وزن پایین‌تر این سنگ نسبت به سایر سنگ‌های ساختمانی اشاره کرد و یا اینکه چسبندگی بالاتر آن به ملات که احتمال هر خطری را به حداقل رسانده است و نیز تراورتن‌عسلی دارای مقاومت بالایی در برابر تغیرات آب‌وهوایی می‌باشد و اگر بخاهیم از معایب آن نسبت به سایر سنگ‌ها نام ببریم باید به کاهش مقاومت فشاری و سایشی پایین‌تر آن نسبت به سایر سنگ‌های ساختمانی اشاره کرد.

انواع سنگ تراورتن‌عسلی

سنگ‌های تراورتن در ایران دارای معادن زیادی هستند و سنگ‌عسلی آن نیز از این امر مستثنی نبوده و چندین معدن در ایران دارد که بیشترین سنگ‌تراورتن ‌عسلی از معادنی واقع در استان‌های اصفهان، یزد و آذربایجان استخراج می‌شوند. ما در این متن برخی از سنگ‌های معروف‌تر آن را برایتان نام می‌بریم مثل: تراورتن‌عسلی کاشان، تراورتن‌عسلی تکاب و تراورتن‌عسلی یزد که در نماهای مدرن و معمولی (ساده) و نیز بصورت مکمل در نمای رومی بکار می‌روند.

قیمت سنگ تراورتن‌عسلی

قیمت سنگ‌های تراورتن‌ عسلی به عواملی وابسته است که به آن موارد اشاره خواهیم‌کرد.

  1. معدن سنگ تراورتن عامل اصلی در تعیین قیمت و کیفیت سنگ است.
  2. هرچه ابعاد سنگ بزرگ‌تر باشد ارزش سنگ نیز بیشتر است.
  3. زمینه‌ی رنگی سنگ نیز بر قیمت موثر بوده و تیره‌تر شدن آن باعث کاهش قیمت سنگ می‌شود.
  4. وجود هاله و رگه‌های ترکزا در سنگ باعث کاهش قیمت و کیفیت سنگ اند.
  5. نوع دستگاه‌هایی که برای فراوری سنگ بکار رفته‌اند علاوه بر قیمت بر کیفیت محصول نیز موثراند.
  6. کیفیت رزین و اپوکسی بکار رفته در فرایند تولید نیز بر قیمت سنگ تراورتن‌عسلی موثر است.

سفارش و خرید سنگ تراورتن‌عسلی

با پیشرفت تکنولوژی‌ بازارها نیز رنگ‌وبویی دگر به خود گرفته‌اند و بازار فروش سنگ نیز از این قضیه مستثنی نبوده و دستخوش تغییرات قرار گرفته است. کاربران عزیز دیگر لازم نیست همچون گذشته برای خرید سنگ مورد نظر خود هفته‌ها زمان بگذارید تا آن را بیابید امروزه به راحتی می‌توانید نام قسمت یا سنگ مورد نظر خود را در سایت آنلاین‌سنگ سرچ کرده و انواع سنگ‌های قسمت مربوط به آن را مقایسه کنید و برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ی خود آنرا به صورت اینترنتی یا تلفنی آنرا خریداری کنید. شما می‌توانید برای خرید سنگ ‌تراورتن‌عسلی که یکی از سنگ‌های مناسب نما از نظر قیمت و زیبایی است به صورت خرید اسنترنتی سنگ‌نما اقدام کرده و از قیمت سنگ‌تراورتن‌عسلی مطلع شده و آنرا سفارش دهید.

مشاوره خرید سنگ تراورتن عسلی: 09134565523

دسته‌بندی