کمی صبر کنید...

تراورتن دره بخاری


سنگ تراورتن دره بخاری مانند دیگر تراورتن‌ها از رسوبات آب‌های معدنی غارها به وجود آمده‌اند و انواع مختلفی دارند که تراورتن دره بخاری یکی از انواع آن است. با این ویژگی که تخلخل بسیار کمی دارد و قابلیت پرداخت پذیری دارد تا سطحی درخشان داشته باشد و بتوان در نمای ظاهری ساختمان از آن استفاده کرد.
کاربردهای سنگ تراورتن دره بخاری
امروزه معماران و سازندگان نمای ساختمان‌ها برای استفاده از سنگ درظاهر بنا، از سنگ تراورتن دره بخاری استفاده می‌کنند. این سنگ که یکی از بهترین تراورتن‌های ایرانی است که به دلیل رنگ روشنی که دارد و تراکم بالای آن همواره یکی از انتخاب‌های افراد است. از ویژگی‌های دیگر این سنگ درخشندگی بالای آنهاهاست و در دو سورت موج دار و بی‌موج به دست می‌آید. آنچه که شما در نمای ساختمان‌ها می‌بینید اغلب سنگ‌های بی‌موج هستند.
کاربردهای دیگر سنگ تراورتن علاوه بر نمای بیرون سازه، در دکوراسیون داخلی و دیوارهای داخلی نیز استفاده می‌شود. در بعضی شرایط دیده شده که در محوطه سازی و ساخت محصولات دکوراتیو نیز کاربرد دارد.
از آنجایی که هرچه کیفیت محصول بالاتر باشد بحث قیمت آن نیز بالاتر می‌رود، برای نماهای فرعی ساختمان از درجات پایین‌تر تراورتن استفاده می‌کنند.

قیمت سنگ تراورتن دره بخاری

قیمت سنگ تراورتن دره بخاری

اما سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که قیمت سنگ تراورتن دره بخاری به چه عواملی بستگی دارد؟
•رنگ سنگ دره بخاری
•قطر و ضخامت سنگ دره بخاری
•ابعاد و برش سنگ دره بخاری
رنگ سنگ تراورتن دره بخاری که هرچه این رنگ روشن‌تر به نظر برسد قیمت آن بیشتر خواهد بود و هر چقدر موج کمتری بر روی سنگی دیده شود ارزش آن بیشتر خواهد شد.
از طرفی قطر و ضخامت سنگ نیز در قیمت آن موثر است. سنگ تراورتن دره بخاری زمانیکه ابعاد بزرگتری داشته باشد و برش‌های دقیق تری برای آن زده شود بر قیمت آن افزوده می‌شود. نه تنها سنگ تراورتن دره بخاری بلکه تمامی سنگ‌ها از نظر برش، اپوکسی، رزین و ساب تاثیر بسزایی در قیمت محصول خواهند گذاشت.
استخراج سنگ تراورتن دره بخاری به چه صورت است؟
استخراج سنگ تراورتن دره بخاری از معادن به صورت ماهیانه بیش از ۱۵ هزار تن در حال بهره برداری است.
معادن این سنگ امروزه در استان مرکزی واقع شده است. معدن سنگ تراورتن دره بخاری در روستای حاجی آباد واقع شده و در شهرستان محلات نیز معدن سنگ تراورتن دره بخاری موجود است.
سنگ تراورتن دره بخاری در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شود این رنگ‌ها شامل کرم، نسکافه ای، سفید مایل به کرم، کرم تیره،  موج دار،  بی موج، موج پیچ در دسترس است. اگر بر روی سطح سنگ موج های نامنظم به رنگ تیره وجود داشته باشند در اصطلاح به آن تراورتن موج پیچ می‌گویند و هرچه سطح آن روشن‌تر باشد از محبوبیت بیشتری برخوردار است. استفاده از سنگ تراورتن دره بخاری تنها در نماهای ساختمان‌ها نیست و می‌توانید بر روی نیمکت‌های سنگی، ستون‌های سنگی نمونه‌های آن را مشاهده کنید.

خرید سنگ تراورتن دره بخاری

برای خرید سنگ تراورتن دره بخاری می‌توانید هم اکنون به فروشگاه آنلاین سنگ مراجعه کنید و سنگ تراورتن دره بخاری در انواع مختلف را تهیه کنید. در این فروشگاه سنگ تراورتن دره بخاری کرم موج دار، سن  تراورتن دره بخاری کرم ممتاز، سنگ تراورتن دره بخاری کرم روشن سوپر و... موجود هستند و شما می‌توانید با قیمت‌های بسیار مناسب این محصولات را از فروشگاه آنلاین سنگ تهیه کنید.
از ویژگی‌های دیگر سنگ تراورتن مقاومت فشاری بالای آنهاست و به دلیل اختلاف مواد معدنی که دارند رگه‌های رسوبی بر روی آنها دیده می‌شود که می‌توان از مزایای آن دانست. از دیگر مزایای استفاده از سنگ تراورتن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
-به دلیل بافت متخلخلی که دارند لیز نیستند به همین دلیل برای اطراف استخرها کاربرد دارد.
-از آنجایی که در بافت آنها حفره وجود دارد این طور به نظر می‌رسد که عایق صدا و حرارت هستند و به خاطر همین حفره‌هاست که در برابر انقباض و انبساط ناشی از تغییرات دما مقاومت بسیاری دارد.
-نکته دیگری که باید بدان توجه کرد تغییر رنگ سنگ‌هاست که سنگ تراورتن دره بخاری بعد از گذشت زمان، تغییری در رنگ آن ایجاد نخواهد شد.
-از ویژگی دیگر سنگ تراورتن این است که در برابر آسیب‌های ناشی از تابش آفتاب مقاومت می‌کنند و گرمای زیادی را به خود جذب نمی‌کند. پس می‌توان این طور انتظار داشت که سنگ‌هایی با طول عمر بالا هستند
مزایای سنگ تراورتن را برشمردیم اما اینطور نیست که معایبی نداشته باشد از از ایراداتی که بر سنگ وارد شده است می توان به این مورد اشاره کرد که:
- سنگ های تراورتن در مقابل باران‌های اسیدی مقاومت پایینی دارند.
روش مناسب پاکسازی سنگ تراورتن دره بخاری به عبارتی زدودن گرد و غبار از روی آن‌ها این است که بهتر است ماهیانه آنها را غباررویی کرد و روی آنها سیلر زد، اما سیلر زدن3 الی 5 سال یک مرتبه انجام می‌شود. در شرایط عادی می‌توانید از اسفنج معمولی و فرچه استفاده کنید. از آنجا که سنگ تراورتن نسبت به باران‌های اسیدی مقاومتی ندارد توجه داشته باشید که مایع شوینده نیز غیر اسیدی انتخاب شود.
برای فرآوری و تولید سنگ‌های تراورتن دره بخاری روش‌های مختلف استفاده می‌شود یکی از این روش‌ها به روش براش است که برای ایجاد بافت متفاوت روی سطح سنگ استفاده می‌کنند روش دیگر برای آن است که سنگ ها را ویژه نما آماده کنند از این رو باید انعکاس دهنده نور باشند و به نوعی آن را صیقل دهند اما اگر بخواهند سنگ‌تراورتن مات داشته باشند از روش هوند استفاده می‌کنند. در صورتی که ظاهری کاملا صاف و یک دست بخواهند داشته باشند روش هوند این کار را انجام می‌دهد. روش دیگر تامبل است که ظاهری طبیعی‌تر دارد و لایه ای از پلاستیک روی آن صیقل داده می‌شود
ما در فروشگاه آنلاین سنگ سعی کرده‌ایم بهترین کیفیت‌ها را با مناسبترین قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار دهیم. از آنجایی که اطلاعات دقیقی از نوع محصولات ارائه می‌دهیم می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و با مشاوره، بهترین انتخاب را در نهایت داشته باشید. همین حالا با ما در تماس باشید. نظرات و پیشنهادات شما می‌تواند در انجام هرچه بهتر کارها راه گشای ما باشد.

دسته‌بندی