کمی صبر کنید...

سنگ آنتیک روتوری


سنگ آنتیک روتوری از تکه های کوچک سنگهای تروارتن و مرمر از تلفیق صنعت و هنر تولید میشود.به این صورت که ابتدا سنگ ها توسط دستگاه به اندازه های دلخواه برش و صیقل داده میشوند و سپس به شکل های از قبل طراحی شده روی تور توسط رزین چسبانده میشود تا طرحی زیبا و چشم نواز خلق شود.

سنگ آنتیک روتوری
پیش از این که بخواهیم به معرفی سنگ آنتیک روتوری بپردازیم باید ابتدا با مفهوم سنگ آنتیک آشنا بشویم. سنگ های آنتیک، سنگ هایی کاربردی در صنعت ساختمان سازی هستند. کاربرد این سنگ ها در بخش دکوراسیون و نمای داخلی است. این سنگ ها علاوه بر زیبایی منحصر به فردشان امتیازات دیگری مانند کیفیت بالا و مقاومتی قابل قبول دارند. در صنعت ساختمان از سنگ های آنتیک برای نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود.
سنگ آنتیک چیست و چگونه تولید می‌شود
سنگ های آنتیک از تکه های خرد شده ی سنگ های تراورتن و مالون ساخته می شود. در مرحله ی تولید سنگ آنتیک، رنگ خرده سنگ ها تغییر نمی کند و از رنگ طبیعی سنگ ها برای ساخت سنگ  آنتیک استفاده می شود. برای قرار دادن این خرده سنگ ها در کنار هم نیز از چسب و ملات استفاده می شود.
انواع سنگ آنتیک

 • سنگ‌ گیوتین یا سنگ قیچی
 • سنگ‌های روتوری
 • سنگ‌های مالون
 • سنگ رودخانه‌ای
 • سنگ بادبر
 • پازل لب پر
 • پازل لب صاف
 • پازل نامنظم و منظم
 • پازل الوان
 • پازل چرمی
 • سنگ های آنتیک حاشیه
 • آنتیک سوپر براش
 • آنتیک سه بعدی یا پروفیلی
 • سنگ آنتیک روتوری

همان طور که گفته شد، سنگ های آنتیک مدتی است که در صنعت ساختمان سازی استفاده می شوند و مورد توجه مشتریان قرار گرفته اند. یکی از انواع سنگ های آنتیک، سنگ آنتیک روتوری است. در ساخت سنگ روتوری، قطعات ریز و کوچکی از سنگ با یک هندسه ی جذاب کنار هم قرار گرفته اند.

خرده سنگ هایی که سنگ آنتیک روتوری از آن ها ساخته شده است، تکه هایی از سنگ های تراورتن و مرمر هستند. سنگ های روتوری در ابتدای کار به وسیله ی دستگاه برش داده شده و صیقل می خورند. سپس به شکل طراحی  که از قبل انجام شده به وسیله ی ریزین روی تور چسبانده می شوند. نتیجه ی این کار تولید سنگ های روتوری زیبا و جذاب است.

سفارش سنگ آنتیک روتوری

برای سفارش سنگ های آنتیک من جمله سنگ آنتیک روتوری باید به فروشگاه های مایحتاج ساختمان سازی مراجعه نمایید. با بررسی انواع طرح های موجود از سنگ آنتیک روتوری در فروشگاه ها، سنگ مورد نظر خود را سفارش دهید و برای نصب آن اقدام کنید. اغلب حین سفارش و انتخاب نوع سنگ روتوری مورد نیاز، پیشنهاد و راهنمایی های لازم را برای نصب کردن سنگ ها از فروشندگان دریافت خواهید کرد و آن ها نصاب های مورد اطمینانی به شما معرفی می نمایند.

یکی دیگر از راه هایی که امروزه برای سفارش سنگ آنتیک روتوری وجود دارد، سفارش این سنگ ها از طریق اینترنت و به صورت آنلاین است. می توانید به راحتی در منزل خود نشسته و تنوع بی نظیری از سنگ های آنتیک را در سایت های فروشگاه ها مشاهده کرده و سپس اقدام به سفارش نوع سنگ مورد نظر خود نمایید.

قیمت سنگ آنتیک روتوری

سنگ های آنتیک روتوری به دلیل تفاوت در طرح و رنگ و مواد به کار رفته در آن ها قیمت های متفاوتی دارند. برخی از قیمت های اعلامی برای سنگ های روتوری به  ازای هر متر مربع از این سنگ ها است. برخی دیگر از قیمت گذاری ها مربوط به پنل های 30 در 30 سانتی متری است. وابسته به طرح انتخابی و میزان سنگ مورد نیاز شما، هزینه ی کار محاسبه و اعلام می گردد.

از سنگ های آنتیک بیشتر برای به وجودآوردن دیوار پوش های چشم نواز در نمای داخلی و بیرونی ساختمان ها استفاده می شود. ولی تنها به این مورد استفاده محدود نمی شوند. می توان از سنگ های آنتیک روتوری در دکوراسیون اتاق پذیرایی استفاده کرد و دیوار شاخص را با آن ها تزئین کرد. همچنین می توان این سنگ ها را برای زیبایی بخشی بیشتر به خانه، در قسمت بالایی دیوار شومینه نصب کرد. روی دیوار آشپزخانه و بین کابینت ها نیز محل مناسبی برای استفاده از سنگ آنتیک روتوری است. لازم به ذکر است که سنگ های آنتیک نسبت به آب و رطوبت نفوذ نا پذیر هستند بنابراین استفاده از آن ها روی دیوار های مشترک با حمام و سرویس بهداشتی کمک بزرگی به از بین نرفتن دیوار و حفظ نمای آن می کند.

دسته‌بندی