کمی صبر کنید...

سنگ دیوار


سنگ دیوار یکی از مصالحی است که مقدار زیادی از هزینه‌ها را به خود اختصاص می‌دهد و وجود آن باعث ایجاد جلوه‌ی زیبا در ساختمان می‌شود با این وجود شما می‌توانید با کسب آگاهی و شناخت بیشتر نسبت به انواع سنگ‌های دیوار و موارد مصرفی هریک از هزینه‌های نابجا و اشتباه جلوگیری کنید. سنگ‌ها به روش‌های گوناگونی تولید می‌شوند که میزان تولید به هر روش نیز وابسته‌به میزان درخواست جامعه است در میان تولیدی‌های سرتاسر کشور غالب آنها دارای خط تولید سنگ‌های مورد استفاده برای دیوارهای سازه‌ها هستند.

تماس تلفنی برای خرید سنگ دیوار: 09134565523

انواع سنگ دیوار

سنگ‌ها به دسته‌های گوناگونی تقسیم می‌شوند و همه‌ی آنها قابل استفاده برای دیوار‌های ساختمان نیستند شما با مطالعه‌ی این متن به آگاهی کاملی برای انتخاب سنگ مناسب دیوار‌های هر قسمت از ساختمان دست پیدامی‌کنید.

سنگ دیوار راهرو

سنگ مناسب برای دیوارهای راهروها سنگ مرمریت و یا تراورتن است زیرا سنگ‌های مورد استفاده در این قسمت در معرض تابش آفتاب و یا شستوشوی مداوم نیستند که تحت تاثیر آنها ظاهر زیبای خود را از دست دهند و خراب شوند حتی می‌توان در سنگ گرانیت نیز برای سنگ دیوار راهرو استفاده کرد.

سنگ دیوار پذیرایی

برای دیوارهای پذیرایی سنگ‌هایی به شما پیشنهاد می‌شوند که دارای زمینه‎‌ی رنگی روشنی باشند همچنین از استحکام بالایی برخوردار باشند در میان سنگ‌های ساختمانی سنگ‌های مرمریت مناسب‌ترین انتخاب برای دیوارهای پذیرایی محسوب می‌شوند زیرا مرمریت‌ها دارای رنگ زیبایی هستند و نیز از ساب‌پذیری خوبی برخوردار اند.

سنگ دیوار حیاط

سنگی که برای دیوارهای حیاط بکار می‌روند باید دارای استحکام بالا و مقاومت خوبی باشند همچنین این سنگ‌ها باید نسبت به تابش آفتاب، تغیرات دمایی و بارش‌های اسیدی مقاوم باشد شما عزیزان می‌توانید با داشتن شناخت نسبت به سنگ‌های مختلف انتخابی هوشمندانه در این زمینه‌ داشته‌باشید. معمولا دیوارهای داخلی ساختمان تا ارتفاع کمی سنگ می‌شوند پس می‌توان در این قسمت از سنگ‌های تراورتن و یا گرانیت استفاده کرد اما بکار بردن سنگ مرمریت در این قسمت کاری هوشمندانه نیست زیرا  سنگ دیوارحیاط بعد از مدتی ظاهر زیبای خود را از دست داده و از بین می‌رود که در این صورت هزینه‌های انجام شده از سمت شما بیهوده بوده است و برای جایگزین کردن سنگی دیگر برای این قسمت باید دوچندان هزینه کنید.

سنگ دیوار پارکینگ

پارکینگ‌ها معمولا دارای سقف هستند پس می‌توان برای این قسمت از سنگ‌های بیشتری استفاده کرد سنگ‌های این قسمت از تاثیر تغییرات دمایی و تابش اشعه‌های‌آفتاب در امان است و می‌توان برای این قسمت از سنگ‌های گرانیت، مرمریت و تراورتن استفاده کرد.

سنگ دیوار باغ

سنگ دیوارهای باغ باید دارای استحکام بالا و مقاومت سایشی خوبی باشند معمولا در این قسمت از سنگ‌های تراورتن استفاده می‌شود زیرا میزان تخلخل سنگ مورد استفاده در این قسمت بسیار مهم است اگر از سنگ‌های دیگر برای این قسمت استفاده شود احتمال شل شدن و افتادن آن وجود دارد اما تراورتن چسبندگی زیادی به ملات داشته و دراثر تغییرات دمایی از دیوار باغ جدا نمی‌شود.

سنگ دیوار راه‌پله

برای قسمت راه‌پله محدودیتی از نظر جنس سنگ وجود ندارد و می‌توان براساس سلیقه و رنگ زمینه‌ای سنگ آن را برای این قسمت انتخاب کرد تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که سنگ منتخب شما هم‌رنگ و یا مکمل رنگی پله‌های سازه‌ی شما باشد.

انواع سنگ دیوار براساس جنس سنگ

انتخاب سنگ مناسب برای دیوارها بر دو اساس انجام می‌شود یک بر اساس جای و منطقه‌ی ساختمان و شرایط آن قسمت انتخاب می‌شود و دو برحسب جنس سنگ و ویژگی‌های آن است ما در این قسمت از متن به برسی جنس‌های مختلف سنگ‌ها می‌پردازیم و جایگاه مصرفی مناسب هریک را برایتان نام می‌بریم.

سنگ مرمر دیوار

یکی از گرانترین سنگ‌ ساختمانی مورد استفاده در ساختمان سنگ مرمر است به همین خاطر این سنگ کمتر جایی بکار می‌رود اما لازم بذکراست بدانید این سنگ مناسب برای دیوار‌های داخلی ساختمان است و در مکان‌های مسقف سالم می‌ماند اما استفاده‌ی این سنگ در خارج از ساختمان هوشمندانه نبوده زیرا در اثر تابش‌اشعه‌های خورشید رنگ آن از بین می‌رود و حساسیت بالای سنگ‌های مرمر به بارش‌های اسیدی یکی از دلایل دیگری است که باعث شده تا آن انتخابی نامناسب برای دیوارهای خارجی باشد.

سنگ دیوار گرانیت

گرانیت‌ها سنگ‌های بادوام و محکم هستند اما وجود عنصر آهن در آنها باعث شده تا انتخابی نامناسب برای دیوارهای خارجی ساختما‌ن ها بحساب آیند به جز این دلایل دیگری نیز وجود دارد که باعث این محدودیت شده مثل میزان تخلخل پایین سنگ که چسبندگی آن را به نما کاهش داده و احتمال سقوط سنگ را افزایش داده‌است این سنگ مناسب برای قسمت‌های کفپوش و دیوارهای داخلی ساختمان است.

سنگ دیوار اسلب

سنگ‌های اسلب در دهه‌ی اخیر مورد تولید قرار گرفتند این سنگ‌ها به خاطر نوع تولید خاص و دستگاه‌های متفاوت خط تولید از قیمت بالاتری برخوردار اند که باعث شده تا اکثر مردم توان خرید آن را نداشته‌باشند اسلب‌ها با نوع‌ سنگ‌های مختلف تولید می‌شوند که براساس جنس سنگ کاربرد دارند.

سنگ دیوار تراورتن

تراورتن‌ها سنگ‌هایی با استحکام و مقاومت بالایی هستند همچنین این سنگ‌ها مناسب برای نمای خارجی و داخلی ساختمان هستند این سنگ چسبندگی بالایی به ملات داشته که همین امر باعث کاهش سقوط سنگ از نما شده‌است این سنگ از اثر تغییرات دمایی و تابش آفتاب در امان بوده و در اثر آن ظاهر خود را حفظ می‌کند.

سنگ مرمریت دیوار

مرمریت‌ها سنگ‌هایی دارای زمینه‌ی رنگی روشنی هستند این سنگ‌ها غالبا برای قسمت‌های داخلی ساختمان بکار می‌روند اما برای سالم ماندن و دوام بیشتر شما باید نقاط ضعف این سنگ را نیز بشناسید مثل حساسیت در برابر شستوشو با مواد شوینده و اسیدی، این سنگ دراثر تابش خورشید رنگ خود را از دست داده و تیره‌تر می‌شود همچنین مناسب برای قسمت‌هایی که تحت فشار و ضربه هستند نیز نمی‌باشد.

سنگ چینی دیوار

سنگ‌های چینی معمولا دارای زمینه‌رنگی روشنی هستند و غالبا دارای رنگ سفید با خطوط مشکی در خود هستند این سنگ‌ها دارای تخلخل پایین و استحکام قابل قبولی هستند و همچنین این سنگ جذب آب پایینی دارد و چسبندگی آن به ملات نیز بالا است و امکان استفاده این سنگ برای دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان وجود دارد.

قیمت سنگ دیوار

سنگ‌های مناسب دیوار برحسب جنس ارزش‌های متفاوتی دارند که قیمت سنگ برای دیوار نیز برحسب مترمربع محاسبه می‌شود که به غیر از جنس به عواملی وابسته است که به آنها اشاره می‌کنیم.

  • هرچه زمینه‌ی رنگی سنگ دیوار بیشتر باشد ارزش سنگ نیز بالاتر است.
  • ابعاد سنگ دیوار با قیمت آن رابطه‌ی مستقیمی دارد.
  • هرچه دستگاه‌های خط تولید بروزتر باشند ارزش سنگ دیوار نیز بالاتر است.
  • میزان تخلخل سنگ و ساب‌پزیری آن نیز بر قیمت سنگ دیوار موثر است.

سفارش و خرید سنگ دیوار

برای خرید سنگ‌های دیوار می‌توانید به آدرس مجموعه‌ی ما تشریف آورده و محصول مورد نظر خود را حضوری خریداری کنید، همچنین ما امکان خرید غیرحضوری سنگ دیوار را نیز برایتان ایجاد کرده‌ایم کافیست برای خرید غیرحضوری سنگ‌دیوار به سایت آنلاین‌سنگ وارد شده و محصولات مرتبط را با یکدیگر مقایسه کنید و هریک که مورد پسندتان است را سفارش داده و خریداری کنید.

دسته‌بندی