کمی صبر کنید...

سنگ قرنیز


به سنگ هایی با حداقل ضخامت ۳cm و حداقل عرض ۱۰cm را سنگ قرنیز می گویند. قرنیزهای سنگی به سنگ ساختمانی گفته می شوند که در محل اتصال دیوارها به کف ساختمان بکار می رود. قرنیزها از سالیان دور تا به امروز در همه ساختمان ها به کار می روند و از جنس های مختلفی فراوری می شوند که ما در این متن به برسی قرنیزسنگی ها می پردازیم.

کاربردهای سنگ قرنیز

سنگ قرنیز ساختمان از تمامی جنس سنگ ها قابل تولید است اما بسته به جایگاه مصرفی آن از سنگ های مختلفی برای تولید و فراوری آن استفاده می شود.
سنگ قرنیز خارج از ساختمان
سنگ قرنیز حیاط اغلب از جنس سنگ لاشتر و کریستال است زیرا این دو سنگ از استحکام و مقاومت فشاری خوبی برخوردار اند و در برابر تغییرات آب وهوایی نیز مقاوم اند و نیز جذب آب پایینی دارند.
سنگ قرنیز داخل ساختمان
علت پیشنهاد قرنیز سنگی به شما این است که متریال های مصرفی در فراوری آن طبیعی بوده و برای انسان بیماری زا یا حساسیت آور نیستند وحتی سنگ ها طبیعی خواص درمانی نیز دارند.
سنگ مناسب اتاق ها و سالن باید دارای ویژگی هایی باشد مثل مقاومت فشاری و سایشی بالا و جذب آب کم
ونیز بهتر است ظاهری زیبا و دلنشین داشته باشند. بهترین انتخاب برای این قسمت استفاده از سنگ مرمر، سنگ مرمریت و گرانیت است.
سنگهای قرنیز راه پله همان سنگهای کم ارتفاعی هستند که در کنار زیر پله ها و عمود بر سطح پله هستند درست است که این سنگها ابعاد کوچکی دارند اما وجود همین قرنیز جلوه ای زیبا به راه پله می بخشد. سنگ پیشنهادی ما شامل سنگ چینی، سنگ کریستال، سنگ مرمریت و سنگ گرانیت است که شما عزیزان باید بسته به زمینه ی رنگی پله خود از میان سنگ های نام برده شده قرنیز مناسب خود را انتخاب کنید.
سنگ قرنیز مرمر
گرانترین سنگ قرنیز ساختمان که بهتر است به صورت سنگ قرنیز ساده بکار نرود سنگ مرمر است. طیف رنگی بالای آن و ویژگی های منحصر بفردش باعث شده مناسب برای استفاده در همه قسمت های ساختمان باشد.
سنگ قرنیز مرمریت
از این سنگ می توان برای قرنیز آشپزخانه، اتاق و سالن پذیرایی و راه پله استفاده کرد زیرا سنگهای مرمریت دارای زمینه ی رنگی گستردهای اند که شامل سفید، قرمز، زرد، مشکی و قهوه ای به دو نوع دارای رگه و بدون رگه اند. لازم به ذکر است برخی از مرمریت ها به خاطر داشتن رگه های خود مشهور بوده و جزو سنگ های پرکاربرد اند.
سنگ قرنیز گرانیت
مقاوترین و محکم ترین سنگ در مبان سنگهای قرنیز بوده که از تنوع طرح ونقش بالایی برخوردار است. سنگ گرانیت معایبی نیز دارد مثل وجود عنصر آهن که باعث محدودیت در کاربرد آن شده زیرا آهن در معرض رطوبت اکسید شده و زیبایی سنگ از بین می رود. پیشنهاد میکنیم این سنگ را برای قسمت های داخلی که کمتر در معرض رطوبت اند استفاده کنید.
سنگ قرنیز بازالت
این سنگ دگرگونی یک سنگ قرنیز جدید بشمار می رود سنگ بازالت سریعا به قرنیزی پر مصرف در ساختمان سازی تبدیل شده این سنگ دارای رنگ خاکستری و مقاومت فشاری بالا و جذب آب پایینی است که از دلایل محبوبیت آن بشمار می رود.

قیمت سنگ قرنیز

عومل زیر در قیمت سنگ قرنیز موثر می باشد:

  1. جنس سنگ قرنیز عامل اصلی قیمت گذاری بر قرنیز سنگی است.
  2. با افزایش ضخامت سنگ ارزش آن نیز افزایش می یابد.
  3. عرض سنگ قرنیز از ۱۰ تا۴۰ سانتی متر است که نسبت به افزایش عرض آن ارزش آن نیز بیشتر می شود.
  4. اندازه طول سنگ (قدوپای سنگ) هرچه یکدست و بلندتر باشد قیمت سنگ نیز بیشتر است.
  5. با تیره شدن زمینه ی رنگی سنگ قیمت قرنیز سنگی نیز کاهش می یابد.
  6. ابزار خوردن سنگ نیز بر قیمت موثر است و کاملا روشن است که ارزش سنگ ساده از طرح دار آن کمتر است.

سفارش و خرید اینترنتی سنگ قرنیز

ما امکان خریدی را برای شما عزیزان فراهم کردیم تا بتوانید به راحتی سنگ قرنیز های مختلف و مناسب هر قسمت ساختمان را مقایسه کرده و آن را به صورت قرنیز سنگی ساده یا سنگی با طرح مورد پسند خود انتخاب کرده و سفارش دهید. درصورت خرید اینترنتی ما از سمت شما ناظر بر تمام مراحل تهیه، بارگیری و ارسال هستیم و اگر مایل باشید می توانید به صورت حضوری نیز خریداری کرده و بر همهی مراحل ناظر باشید.

مشاوره خرید سنگ قرنیز: 09134565523

دسته‌بندی