کمی صبر کنید...

سنگ کفپوش گرانیت


سنگ گرانیت به عنوان دسته ای از سنگ‌های آذرین به شمار می‌آید و بسته به کانی‌های موجود در سنگ، آن به رنگ‌های گوناگون از جمله سیاه، سفید، خاکستری، قرمز و سبز یافت خواهد شد. گرانیت از نظر چگالی جز سنگین ترین سنگ‌های ساختمانی در ایران به شمار می‌آید. گرانیت سمبل سختی، مقاومت و دوام است این نوع سنگ هم به صورت طبیعی مورد فرآوری قرار می‌گیرد و هم رنگ شده فراوری می‌شود.

سنگ گرانیت کف‌خانه

اگر در انتخاب سنگ مناسب برای قسمت فرشی و کفپوش خانه دچار شک و تردید هستید فقط و فقط با مطالعه این مطلب می‌توانید انتخابی هوشمندانه در هنگام خرید سنگ فرشی ساختمان خود داشته باشید. سنگ‌های کفپوش برخلاف سنگ‌های سایر قسمت‌ها بیشتر در معرض خطر و آسیب‌دیدگی قرار دارند و باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند تا از خطرات ناشی در امان بمانند از ویژگی‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد مثل: مقاومت فشاری بالا، جذب آب پایین، مقاومت سایشی بالا، یکسان بودن ابعاد سنگ و ساب‌پذیری خوب و نیز بهتر است سنگ‌هایی متراکم باشند. بهترین گزینه در میان جنس سنگ‌های مختلف انتخاب سنگ‌ گرانیت برای کف ساختمان است این سنگ ویژگی‌های لازم برای چنین قسمتی را دارد و با اطمینان کامل می‌توانید آن را برای این قسمت بکار ببرید.

سنگ گرانیت کف ساختمان

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ساختمان سالن‌پذیرایی خانه است. تنها قسمتی در ساختمان است که مالک خانه و مهمانان زمان زیادی را در آن صرف می‌کنند و در این قسمت حضور دارند برای کفپوش سالن پذیرایی از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود اما از زمین تا آسمان بین بکار بردن مواد مصنوعی و سنگ‌های طبیعی تفاوت وجود دارد و بهتراست از سنگ استفاده شود. سنگ‌های طبیعی برای انسان مفیداند و نه خود سنگ و نه متریال‌های مصرفی در فرایند‌های تولید آن برای انسان حساسیت‌زا و بیماری‌زا نیستند.

سنگ گرانیت دارای ویژگی‌های منحصر بفردی است مثل تنوع بالای رنگ و طرح سنگ‌ها که شامل گرانیت جنگلی، گرانیت‌فیروزه‌ای، گرانیت‌هلویی، گرانیت قرمز، گرانیت مشکی و غیره است که همین یک ویژگی باعث شده این سنگ مورد توجه ساختمان‌سازان و طراحان دکوراسیون قرار بگیرد وعلاوه بر آن گرانیت‌ها سطحی بسیار صاف دارند و از صیغل‌پذیری خوبی نیز برخورداراند.

سنگ‌ گرانیت کف‌آسانسور

برای مکانی که رفت‌وآمد در آن زیاد است مثل قسمت کف‌آسانسوربهتر است از سنگی با دوام و با مقاومت‌فشاری بالا استفاده کنید. در میان جنس سنگ‌های مختلف بهترین انتخاب سنگ گرانیت کفپوش است چون این سنگ متراکم بوده و دارای استحکام بالایی است و رنگ‌های گوناگونی دارد و همه‌ی سلیقه‌ها را پوشش می‌دهد به طوری که جلوه‌ی زیبای آن همه‌ی نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند.

سنگ گرانیت کفپوش پارکینگ

سنگ مورد استفاده در قسمت پارکینگ تحت فشار زیادی است و نیز در معرض تغییرات دمایی نیز می‌باشد ما با توجه به اطلاعات و آگاهی که نسبت به جنس و کیفیت سنگ‌های مختلف داریم با اطمینان می‌گوییم که استفاده سنگ‌گرانیت برای کف‌پارکینگ بهترین انتخاب است زیرا سنگ‌های دیگر در اثر فشار ناشی از حرکت ماشین فرسوده شده و خرد می‌شوند اما گرانیت‌ها سنگ‌های متراکم و محکم‌اند و بکار بردن آن برای این سنگ برای کف پارکینگ انتخابی هوشمندانه است.

سنگ گرانیت کف‌حیاط

فضاسازی خارج از ساختمان بسیار مهم است زیرا اولین چیزی که یک نفر قبل از ورود به ساختمان با آن مواجه می‌شود فضاسازی خارج از منزل است که بخش اعظمی از برداشت‌های ذهنی شخص درباره ساختمان در همان تایم کوتاه مواجه با فضای بیرونی خانه شکل می‌گیرد. سنگ کفپوش مورد استفاده برای حیاط باید مقاوم دربرابر تغییرات دمایی، تغییرات آب‌وهوایی، محکم و با طول عمر بالا، مقاوم در برابر تابش خورشید و اشعه‌های آن، مقاوم در برابر بارش‌های اسیدی و نیز جذب آب سنگ منتخب کم باشد یکی از سنگ‌هایی که این ویژگی‌ها را دارا است سنگ گرانیت است. گرانیت‌ها متراکم، با جذب آب کم، محکم و با دوام بوده و همچنین در برابر تابش آفتاب و بارش‌های اسیدی مقاوم‌اند.

قیمت سنگ‌گرانیت کفپوش

سنگ‌های گرانیت کف‌خانه از قیمت‌های متنوعی برخورداراند که به موجب این خصوصیت بیشتر اقشار جامعه توان خرید آن را دارند اما قیمت‌های گرانیت‌ها نیز به عواملی وابسته است که به شرح ذیل است.

  • هرچه میزان رگه و لکه در سنگ کم‌تر باشد ارزش سنگ بیشتر است.
  • هرچه ابعاد سنگ‌ گرانیت‌ کفپوش بزرگ‌تر باشد ارزش آن نیز بیشتر است.
  • با روشن‌تر شدن زمینه‌ی رنگی سنگ قیمت‌سنگ نیز بیشتر می‌شود.
  • هرچه تراکم سنگ بیشتر و جذب‌آب آن کم‌تر باشد سنگ با ارزش‌تر است.
  • بسته به میزان رگه‌های ترک‌زا در سنگ قیمت‌ آن نیز تغییر می‌کند.
  • هرچه مقاومت‌فشاری سنگ بیشتر شود قیمت‌سنگ نیز بیشتر می‌شود.

قیمت سنگ کف آسانسور از قیمت سایر سنگ‌های گرانیت کف ساختمان بیشتر است زیرا سنگ گرانیت مورد استفاده در این قسمت از ابعاد و ضخامت بیشتری برخوردار است و همین نکته باعث ایجاد این تفاوت در قیمت شده‌است.

خرید سنگ کفپوش گرانیت

برای تهیه و خرید سنگ‌های گرانیت برای کف ساختمان شما باید شناختی نسبت به سنگ‌ها داشته باشید تا خریدی سالم و بدون نقص داشته باشید برای سفارش سنگ کفپوش گرانیت باید سنگی را انتخاب کنید که اولا از نظر رنگ و ظاهر با سایر قسمت‌ها همخوانی داشته‌باشند  و دوما سنگ انتخابی شما باید دارای ساب‌پذیری خوبی باشد و نیز میزان هاله و غده در سنگ کم باشد تا بعد از کارکردن آن جلوه سنگ بیشتر باشد. در کل شما باید نسبت به سنگ‌ها آشنایی کاملی داشته باشید اگر اطلاعات شما نسبت به سنگ‌ها کامل نیست بازهم جای هیچ نگرانی وجود ندارد چون مجموعه آنلاین‌سنگ امکانی را فراهم کرده که شما عزیزان بتوانید به کمک متخصصین این مجموعه به صورت حضوری و نیز بصورت خرید اینترنتی سنگ مناسب برای فضای خود را بیابید و سفارش دهید. حتی در ادامه تمامی مراحل جداسازی‌ سنگ، بارگیری‌ سنگ و ارسال‌ آن ما در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان خرید سنگ کفپوش گرانیت: 09134565523

دسته‌بندی