کمی صبر کنید...

سنگ اسلب


سنگ اسلب (SLABSTON) یکی از پرکاربردترین سنگ­‌ها در صنعت ساختمان‌سازی است که در بیرون و داخل ساختمان استفاده می­‌شود و به علت زیبایی و وجود رگه ­های طبیعی بسیار موردتوجه طراحان و مهندسان قرار گرفته است. در این متن بر آن هستیم تا شمارا بیشتر با سنگ اسلب آشنا کنیم.
منظور از سنگ اسلب چیست؟ سنگ اسلب سنگی است که در ابعاد بزرگ از کوپ‌سنگ خام تهیه می‌شود. معنی سنگ اسلب سنگی به­ صورت لوح و ورق مانند است. سنگ اسلب نام نوعی سنگ نیست بلکه نوع فرآوری سنگ (برش و صیقل‌دادن سنگ) از انواع سنگ‌ها می‌­تواند باشد. کوپ‌سنگ از معادن به­ وسیله دستگاه‌های خاص (اره و ویرکات) در ابعاد مختلف بر اساس کوپ‌سنگ خام مصرفی برش داده می‌شود. این سنگ طول و عرض بزرگ‌تری نسبت به سنگ تایل (طولی) و دیگر سنگ‌هایی که در نما، دیوار، کف و پله استفاده می‌شود دارد. قیمت سنگ اسلب به علت کیفیت بالا و زیبایی طبیعی و استحکام و مقاومت بالا در مقابل فشارهای مکانیکی، شکستن و خورد شدن و تغییرات آب‌وهوایی نسبتاً بالا می­‌باشد.

انواع سنگ اسلب

سنگ اسلب را می‌­توان از انواع سنگ‌ها ازجمله سنگ­های مرمر، تراورتن، مرمریت، گرانیت، تهیه کرد که بر اساس کاربرد آن در ساختمان فرآوری می­‌شود. از جمله انواع سنگ اسلب می‌­توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • سنگ اسلب مرمر
  • سنگ اسلب تراونیکس
  • سنگ اسلب لایم ستون
  • سنگ اسلب تراورتن
  • سنگ اسلب گرانیت
  • سنگ اسلب مرمریت

قیمت سنگ اسلب

قیمت تمام‌شده سنگ اسلب به موارد مختلفی بستگی دارد ازجمله این موارد هزینه فرآوری سنگ خام است، هزینه فرآوری سنگ خام جهت تولید سنگ اسلب نسبتاً ۲ برابر می‌باشد و همچنین ضخامت سنگ اسلب عموماً از ۲ سانتی­متر بیشتر می‌­باشد. علت قیمت بالای سنگ اسلب نسبت به سنگ‌های طولی به چهار دلیل می‌­باشد.

  1. هزینه بالای فرآوری سنگ اسلب نسبت به سنگ‌های ساختمانی دیگر
  2. خرید سنگ خام سالم یا همان کوپ سنگ با ابعاد بزرگ‌تر، قیمت بالاتری نسبت به سنگ‌های خام نازیبا دارد.
  3. فر آیند برش و صیقل‌دادن این­سنگ‌ها سخت و حساس است.
  4. نوع سنگ مصرفی برای مثال اسلب از نوع مرمر نسبت به مرمریت از قیمت بالاتری برخوردار است.

کاربرد سنگ اسلب

کاربری های سنگ‌های ساختمانی بر اساس جنسیت، به نمای داخل، نمای بیرون و محوطه‌سازی خلاصه می­شود، اما بیشترین کاربری سنگ اسلب در نمای داخلی ساختمان و آن­هم در کف، بدنه و همچنین آشپزخانه است. اصولاً در فضایی از سنگ اسلب استفاده می‌­شود که منظره و نمای آن برای مالک ساختمان بسیار حائز اهمیت باشد. مانند لابی هتل‌ها، سالن‌های زیبایی، ساختمان­های لاکچری و... اصولاً طراحان از این سنگ به‌­عنوان معیاری جهت بالابردن بازدهی طرح استفاده می‌کنند.

خرید و سفارش سنگ اسلب

اگر به دنبال خرید و سفارش سنگ اسلب با قیمت مناسب و تنوع بالا هستید، می­توانید با کارشناسان ما در قسمت فروش و ثبت سفارش آنلاین سنگ تماس بگیرید و همچنین می‌­توانید برای اطلاع از قیمت هریک از سنگ‌سنگ های اسلب موردنیاز خود به قسمت خرید سنگ اسلب رفته و از به­‌روزترین قیمت این سنگ اطلاع کسب نمایید. ما سعی کرده‌ایم تمامی سنگ‌های ساختمانی را در ابعاد اسلب برای شما خریداران محترم فراهم کنیم.

دسته‌بندی