در ایران استان ها و شهرهای زیادی با دارا بودن معادن بزرگ سنگ در تولید و عرضه به فعالیت مشغول هستند. در میان این شهرها، شهر شیراز با چندین معدن سنگ از بزرگترین تولید کنندگان این محصول در کشور است. با فروش سنگ اسلب در شیراز و عوامل موثر بر قیمت آن آشنا می شویم.

سنگ اسلب به دلیل دارا بودن ویژگی های منحصر به فرد از مهم ترین سنگ ها در ساختمان سازی هستند. این سنگ ها ابعادی بزرگ و فناوری ویژه دارند. به همین سبب تولید و عرضه آنها با قیمت مناسب تری در کارخانجات فرآوری صورت می گیرد. از این سنگ ها بیشتر در نمای بیرونی و یا داخلی سازه ها استفاده می شود. استفاده از دستگاه های مدرن کمک می کند تا این سنگ ها در زمان جابجایی دچار آسیب نشوند و علاوه بر آن هزینه جابجایی آن نیز در مقایسه با سنگ های تایل بسیار کمتر و برای مصرف کنندگان بسیار با صرفه تر است. سنگ اسلب در شیراز با دارا بودن تنوع بسیار بالا از مهمترین تولید کنندگان این سنگ در بازار مصرف است.

انواع سنگ های اسلب در شیراز

سنگ های اسلب با تنوع بسیار گسترده ای تولید می شوند. از انواع این سنگ ها می توان به سنگ های تراورتن، مرمر، مرمریت، گرانیت، ترامیت و ... اشاره نمود. هر کدام از این سنگ ها نیز دارای ویژگی های بسیار خاص بوده و برای نصب در قسمت خاصی از سازه ها قابل استفاده است. به عنوان مثال؛ بعضی از سنگ ها با دارا بودن ویژگی استحکام بالا و مقاومت بیشتر در برابر نور خورشید و نفوذ رطوبت برای نصب در نمای بیرونی سازه ها مناسب هستند و بعضی دیگر با دارا بودن تخلخل بیشتر و مقاومت کم در برابر نفوذ رطوبت تنها برای استفاده داخلی و کف فضای مسکونی سازه ها مناسب هستند. برای همین تولید کنندگان سنگ های اسلب در شیراز با عرضه انواع مختلف این سنگ به بازار دست مصرف کنندگان را برای انتخاب باز گذاشته اند.

ویژگی های سنگ اسلب شیراز

از مهمترین ویژگی های سنگ های اسلب تنوع در نوع سنگ است. این تنوع باعث می شود تا بتوان برای هر نوع شرایط جویی در هر استان سنگ مناسب تهیه نمود. به عنوان مثال؛ برای استان های گرم و خشک می توان از سنگ هایی با ویژگی مقاومت در برابر نور خورشید و در استان های مرطوب از سنگ هایی با ویژگی مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت استفاده نمود. از دیگر ویژگی های سنگ اسلب در شیراز تنوع در ضخامت سنگ های این شهر است.

در قسمت های مختلف هر سازه بنا بر نیاز از ضخامت کمتر یا بیشتر سنگ برای افزایش ماندگاری و مقاومت سازه استفاده می شود. تنوع رنگ و طرح نیز در سنگ اسلب در شیراز بسیار زیاد بوده و هر مصرف کننده بنا بر نیاز و علاقه خود می توان از این تنوع رنگی بهره ببرد. ایجاد هماهنگی بین دکوراسیون داخلی و طرح و رنگ سنگ های سلب از مهم ترین مزایای سنگ اسلب در شیراز است.

کاربرد سنگ های اسلب شیراز

از سنگ اسلب در شیراز می توان علاوه بر نمای بیرونی یا داخلی سازه برای نصب در قسمت های مختلف سازه های گوناگون نیز استفاده نمود. به چند مورد مهم اشاره می کنیم.

 • به عنوان سنگ فرش در کف فضاهایی پرتردد سازه هایی مثل هتل ها
 • نصب بر روی دیوارهای آسانسورها و یا ساخت شومینه
 • استفاده از سنگ های مقاوم به رطوبت در سرویس های بهداشتی و یا حمام
 • به عنوان سطح رویی کابینت ها یا پیشخوان فضاهای عمومی
 • نصب در فضاهای تجاری و اداری
 • ساخت پله و نصب در راه پله

فروش سنگ اسلب در شیراز

با توجه به تنوع وسیع سنگ اسلب در شیراز و موارد استفاده گوناگون این نوع سنگ در فضاهای مختلف مسکونی، اداری یا تجاری تولید کنندگان سنگ های اسلب در این شهر محصولات خود با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. برای خرید سنگ اسلب در شیراز می توانید با مراجعه به سایت های عرضه کننده این نوع سنگ اقدام به سفارش ابعاد مورد نظر خود نمایید. توجه نمایید که عوامل مختلفی باعث می شود تا قیمت سنگ اسلب در شیراز دچار تغییر شود. از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت سنگ می توان به این موارد اشاره نمود.

 1. نوع سنگ اسلب
 2. ضخامت سنگ
 3. نحوه فرآوری سنگ
 4. برند تولید کننده سنگ اسلب
 5. ابعاد سنگ اسلب
 6. طرح و رنگ سنگ، در بعضی از سنگ های اسلب با تغییر رنگ درجه کیفی سنگ نیز تغییر می نماید. در این نوع سنگ ها مبنای قیمت گذاری رنگ ها سنگ بوده و هر چه رنگ سنگ به سمت سفیدی متمایل باشد قیمت آن نیز افزایش می یابد.
 7. مقدار سفارش سنگ اسلب شیراز

برای خرید سنگ اسلب از شیراز با بالاترین درجه کیفی و البته مناسب ترین قیمت به منوی پیش فاکتور مراجعه تا از کارشناسان بخش فروش برای نحوه ثبت سفارش مشاورهراگان دریافت نمایید.

مشاوره رایگان خرید سنگ: 09134565523