بسته بندی سنگ

اصول بسته بندی و پکینگ سنگ ساختمانی برای صادرات
اگر به دنبال صادرات سنگ های ساختمانی هستید حتما در این مقاله با ما همراه باشید چراکه قصد داریم به شیوه ای کاملا اصولی و حرفه ای به بررسی صادرات سنگ‌ های ساختمانی بپردازیم و شما را با مفاهیمی همچون بسته بندی و یا پالت بندی سنگ اشنا کنیم، این موارد یکی از مهم ترین موارد در اصول بسته بندی و پکینگ سنگ های ساختمانی برای صادرات است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید.

هدف از بسته بندی سنگ های ساختمانی چیست؟
در حالت کلی وظیفه اصلی بسته بندی هر نوع کالایی در واقع حفاظت از آن در برابر شرایط محیطی نظیر انبار داری، حمل و نقل و توزیع است. از این رو هدف از بسته بندی سنگ های ساختمانی، حفظ آن از خزرات احتمالی است، در واقع می خواهیم محصول نهایی ما در سلامت کامل به دست مصرف کننده برسدد. (بدون آن که ماهیت آن دچار تغییر شود.)

انواع بسته بندی سنگ های ساختمانی به چه صورت است؟
در بسته بندی سنگ های ساختمانی اصولا انواع متفاوت و مختلفی وجود دارد اما می توان آن ها را به 3 دسته اصلی تقسیم بندی نمود! از این رو در ادامه به معرفی و بررسی 3 گروه اصلی در بسته بندی سنگ ساختمانی خواهیم پرداخت.

الف) بسته بندی اولیه
بسته بندی اولیه در واقع همان طور که از نام آن پیدا است، بسته بندی ای می باشد که برای اولین بار مورد استفاده قرار می گیرد. در این بسته بندی سنگ و عنصر بسته بندی کننده در تماس مستقیم با یکدیگر هستند.
این پوشش اولین لایه ای است که می تواند از سنگ در برابر عوامل خارجی همانند ضربه و... مقاومت کند.از این رو با استفاده از کاغذهای مناسب بسته بندی، کارتن، پوشش های پلاستیکی و... بسته بندی اولیه را به بهترین حالت ممکن انجام می دهند.

ب) بسته بندی ثانویه
بسته بندی ثانویه در تماس مستقیم با بسته بندی اولیه بوده و به صورت کلی از چندین بسته بندی اولیه تشکیل شده است. هدف اصلی از بسته بندی ثانویه سهولت در جا به جایی و حمل نقل کالا است تا بتوان محصول را در برابر ضربه، فشار، حمل و نقل و... سالم نگه داشت، بنابراین می توان گفت بسته بندی ثانویه یکی از مهم ترین بسته بندی هایی است که در محافظت از سنگ های ساختمانی انجام می شود.

پ) بسته بندی حمل و نقلی (صادراتی) - بسته بندی سنگ صادراتی
در این نوع از بسته بندی های حمل و نقلی که به بسته بندی های صادراتی نیز معروف هستند شما می توانید بسته نهایی خودتان را بر روی پالت هایی که در کانتینر ها قرار گرفته است به خوبی جانمایی کنید. پالت بندی بر روی بسته ثانویه با توجه به سایز و اندازه کارتن انجام می شود.
بسته بندی سنگ صادراتی نیاز به توجه و پیگیری بسیار دقیقی دارد چراکه این موضوع می تواند در نهایت بر روی کیفیت اصلی سنگ تاثیر گذار باشد، با این جال توجه ویژه ای به این بخش داشته باشید تا بتوانید از سنگ ساختمانی خود در برابر عوامل خارجی همانند از فشار، شرایط آب و هوایی و اقلیمی متفاوت، ضربه، ارتعاش، متلاشی شدن و... محافظت کنید.

اصول بسته بندی و پکینگ سنگ باید به چه صورت باشد؟ بسته بندی و پالت بندی سنگ ساختمانی دارای چه نکاتی است؟
اصول بسته بندی و پکینگ سنگ شرایط ویژه و منحصر به فرد خود را دارد به نوعی که در بسته بندی سنگ های ساختمانی باید به این مفهوم توجه داشته باشید که قرار است سنگ ساختمانی شما جا به جا شود! از این رو نیاز به بسته بندی ای بادوام و بسیار قدرت مند است تا بتوان در برابر عوامل خارجی مقاومت بالایی را از خود نشان دهد.
این بسته بندی باید به گونه ای باشد که به هیچ عنوان در اثر جا به جایی و یا انبار داری آسیبی به سنگ ها وارد نشود و کیفیت اصلی آن ها حفظ شود. البته موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که بسته بندی شما باید به گونه یا باشد که به هیچ عنوان درون بسته بندی فضایی برای تکان و یا سُر خوردن سنگ ها نباشد.
همچنین توجه به وزن، نوع و ابعاد بسته بندی باید به گونه ای باشد که شرایط حمل و نقل و جا به جایی را برای افراد به وجود آورد. در حالت کلی باید بسته بندی شما کاملا استاندارد و مناسب باشد.
در بسته بندی خود به تمامی زوایا و گوشه های سنگ توجه کنید، حتی اگر بخشی از سنگ شما دارای برجستگی است سعی کنید با استفاده از شیوه های درست بسته بندی آن قسمت ها را بیشتر مورد حفاظت قرار دهید تا در اثر جا به جایی و حمل و نقل مشکلی برای آن قسمت پیش نیاید.
شما برای بسته بندی و پکینگ سنگ ها باید به شرایط اقلیمی و آب هوایی نیز توجه کنید تا در صورت بارش باران، برف، باد های سنگین و... محصول نهایی شما دچار آسیب نشود.
سعی کنید سنگ های ساختمانی خودتان را پیش از ارسال از هرگونه آلودگی و گرد و غبار کاملا پاکسازی کنید تا محصولی یکدست، تمیز و منحصر به فرد را آماده ارسال کنید. همچنین شما عزیزان می توانید از قطعات باریک چوب، روکش‌های پلی‌اتیلن و پارچه‌های کنفی برای بسته بندی محصولات خود استفاده کنید.
موارد فوق از مهم ترین اصول در بسته بندی و پالت بندی سنگ های ساختمانی بودند که سعی نمودیم به صورت کامل این موارد را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همچنین اگر به مرکز معتبری برای خدمات بسته بندی سنگ های ساختمانی مراجعه کردید حتما موارد فوق را در نهایت خودتان به تنهایی چک کنید تا از سلامت محصول خود اطمینان پیدا کنید.

نمونه پالت و بسته بندی سنگ را از کجا می توانیم مشاهده کنیم؟
برای ان که بتوانید نمونه پالت ها و بسته بندی های سنگ را به خوبی مشاهده کنید در ادامه تصاویری را برای شما آماده کرده ایم تا بتوانید ایده درست و مناسبی از بسته بندی سنگ های ساختمانی خود داشته باشید. در تصاویر زیر می توانید بسته بندی سنگ آنتیک و بسته بندی سنگ گرانیت را به خوبی مشاهده کنید.