امروزه بیشتر سلیقه‌ها به سمت سنگ‌های آس و لاکچری جلب شده که دارای بالاترین قیمت و زیبایی در میان سنگ‌ها می‌باشند. بکار بردن هر یک از سنگ‌هایی که نام میبریم فضایی بسیار زیبا و چشم نواز ایجاد می‌کند. 

گرانترین سنگ‌های ایران

در کل جهان نه تنها ایران سنگ‌های ساختمانی به دو صورت قیمت گذاری می‌شوند که اولا بر اساس جنس سنگ و مورد دیگر بر اساس نوع برش و کیفیت دستگاه‌های فراوری سنگ می‌باشد. از نظر جنس گران قیمت‌ترین سنگ ساختمانی سنگ مرمر در تمامی معادن و سنگ‌های تراورتن مرغوب مانند تراورتن آتشکوه و سنگ تراورتن عباس آباد است. در دسته سنگ‌های چینی ایران سنگ اسلب پرشین اسکاتو و سنگ اسلب پاندا دو نمونه از گرانترین سنگ‌ها هستند.

گرانترین سنگ‌های دنیا  

بدون هیچگونه شک و تردیدی می‌توان گفت سنگ مرمر جزو گرانترین سنگ‌های ساختمانی جهان محسوب می‌شوند. در کشورهای مختلف مرمرهای گوناگونی وجود دارد که ما در این مقاله تعدادی از بهترین آنها را نام میبریم. لازم به ذکر است که در هیچ کشوری تنوع رنگی مرمرها به اندازه ایران نیست. 

  • مرمر سفید ایتالیا که از معدن کارارا استخراج می‌شود سنگی سفید با هاله‌هایی کرم در خود است
  • سنگ مرمر کالاکاتا یکی دیگر از مرمرهای ایتالیا بشمار می‌رود این سنگ نیز زمینه سفید رنگی با هاله‌های طوسی رنگ دارد.
  • سنگ مرمر فرانسوی که از زیبایی و جلوه بسیار خاصی برخوردار است. این سنگ متشکل از رنگهای زرد و سبز تیره و مقداری صورتی در خود است که ترکیب شدن این رنگهای مختلف در آن باعث خلق این زیبایی شده.
  • سنگ مرمر یونان سنگی کاملا سفید بدون هاله و حتی نقطه‌ای در خود است.
  • سنگ مرمر بلژیکی سنگ مرمری مشکی با نقطه‌هایی سفید بر سطح خود است.

تمامی سنگ‌های گفته شده را می‌توان از جمله سنگ‌های گران قیمت جهان برشمرد

گران‌ترین سنگ‌ نما ساختمان

بهترین انتخاب برای سنگ نما از میان سنگ‎‌ها استفاده از سنگ تراورتن است که هرچه سنگ تراورتن رنگ روشن‌تری داشته باشد از قیمت بالاتری برخوردار است. گران‌ترین سنگ‌های موجود در حال حاظر برای نمای ساختمان سنگ تراورتن آتشکوه سوپر و سنگ تراورتن عباس آباد سوپر است همچنین سنگ تراورتن دره بخاری و سنگ تراورتن حاجی آباد نیز از قیمت بالاتری نسبت به دیگر سنگ‌های تراورتن دارند. معدن همه‌ی سنگ‌های نام برده شده در استان مرکزی قرار دارند.   

گرانترین سنگ کف ساختمان

بعد از نما قسمت دیگری که در زیبایی ساختمان موثر است کفپوش ساختمان می‌باشد. در منزل، رستوران، هتل و یا هر سازه‌ی دیگری میزان زیادی سنگ برای قسمت کفپوش مصرف می‌شود پس مهم است که شما چه انتخابی داشته باشید. سنگ‌های مصرفی قسمت فرشی باید دارای مقاومت فشاری بالا و رنگی متناسب با دیوارپوش‌ها داشته باشند. گران‌ترین سنگ‌های ساختمانی برای کفپوش سنگ اسلب مرمر که در رنگ‌های سفید، سبز، صورتی و غیره وجود دارد و بعد از آن سنگ‌های چینی که به صورت بوک مچ و فورمچ بکار می‌روند. سنگ‌ مرمریت هرسین و سنگ مرمریت دهبید در رده بندی بعدی از نظر قیمت قرار دارند.

گرانترین سنگ دیوار ساختمان

دیوار‌های ساختمان قسمت فوق‌العاده مهمی در فضاسازی میباشند. نمای ساختمان نیز جزو این قسمت بشما میرود علاوه برآن دیوارهای داخلی ساختمان هستند که برای هر قسمت ساختمان سنگی متفاوت و وابسته به ویژگی‌های آن قسمت نیاز است در مورد گران‌ترین سنگ مناسب برای دیوارهای داخلی می‌توان از سنگ‌های اسلب مرمر، اسلب تراونیکس که هر دو بسیار ساب پذیر هستند و دارای توانایی عبور نور از خود می‌باشند. می‌توان با نورپردازی مناسب پشت این سنگ‌ها یا بر سطح آن‌ها جلوه و زیبایی دیوارها را چندین برابر کرد. 

گرانترین سنگ پله

سنگ‌های مرمری که برای پله استفاده می‌شود از قیمت بالایی برخوردار است. معمولا وقتی برای سنگ پله از سنگ اسلب استفاده می‌شود هزینه تمام شده پروژه خیلی بالا می‌رود. دلیل استفاده سنگ اسلب برای پله این است که نقش طبیعی موجود در سنگ دنباله هم در تمام پله‌های ساختمان باشد و طرح بسیار زیبایی را از خود بجا بگذارد که نمونه عکس سنگ‌های کار شده را برای شما میگذاریم. همچنین سنگ دهبید از مقاومت بالایی برخوردار است و قیمت نسبتا بالایی دارد.

گرانترین فراورده های سنگی

از سنگ‌ها بجز اینکه برای تولید سنگ اسلب، سنگ تایل و سنگ فرشی استفاده می‌شود برای تولید اقلام سنگی دیگری مثل آبنما، مجسمه‌های سنگی، ستون سنگی، سر ستون سنگی، نرده سنگی، کاسه و بشقاب سنگی، پایه آیفون، گلدان و میز سنگی استفاده می‌شود که این مصنوعات سنگی بسته به جنس سنگ مورد استفاده و ابعاد قیمت‌های متفاوتی دارند. در مجموع تمامی موارد نامبرده شده از سنگ‌های با ارزشی همچون عقیق‌ها، مرمرها، تراونیکس‌ها و از مرغوبترین تراورتن‌ها ساخته می‌شوند ولی از سنگ‌های گرانیت برای ساخت مصنوعات سنگی استفاده‌ای نمی‌شود.

سخن پایانی

ما در این مقاله گرانترین سنگ‌ها را به شما معرفی کردیم اما لازم به ذکر است که شما می توانید با تماس با مشاورین آنلاین سنگ تمامی موارد گفته شده را با کمترین قیمت ممکن و هزینه تولید تهیه کنید.