سنگ‌هایی که به روش اسلب برش‌خورده و فراوری می‌شوند بیشتر از سایر برش‌ها در ساختمان سازی کاربرد دارند. به سنگ‌هایی که دارای حداقل ابعاد 120*220 باشد سنگ‌اسلب می‌گویند. سنگ اسلب از بهترین و مرغوب‌ترین کوپ‌ها تهیه می‌شوند. این سنگ‌ها در نما، دیوارهای داخلی، کفپوش، کانتر، جزیره‌آشپزخانه، تی وی روم و غیره بکار می‌رود. لازم بذکر است بدانید برش اسلب گران‌ترین برش محسوب می‌شود.

مشاهده کنید: لیست قیمت سنگ های اسلب

راهنمای خرید سنگ اسلب مناسب برای نما

سنگ‌های اسلب بسیار زیبا و لاکچری برای نما هستند استفاده از آنها باعث می‌شود با نصب یک ورقه سنگ سریع‌تر و سطح بیشتری پوشیده شود. اکثرا در کشورهای خارجی از اسلب‌ها برای نمای ساختمان استفاده می‌شود و در ایران استفاده این سنگ به طور کامل برای نما دیده نمی‌شود. میتوان از سنگ‌های تراورتن دره‌بخاری، تراورتن عباس‌آباد و تراورتن آتشکوه از سنگ‌های اسلب مناسب نما در ایران نام برد اما از سنگ‌هایی مثل اسلب لاشتر که کاملا صادراتی بوده نیز برای نما استفاده می‌شود.

راهنمای خرید سنگ اسلب مناسب دیوارهای داخلی

دیوارهای داخلی ساختمان نسبتا کمتر در معرض خطر هستند و نیازی نیست که همچون سنگ‌های مصرفی برای نما مقاوم در برابر تابش آفتاب، باران اسیدی، آلودگی‌هوا و از این دست مشکلات باشند بنابراین ما دست بازتری در انتخاب سنگ مناسب دیوارهای داخلی داریم و می‌توانیم از اسلب‌های مرمریت که دارای تنوع رنگی بسیار زیادی هستند یا از اسلب‌های گرانیت که طرح‌های تکرار نشدنی دارند وحتی از اسلب ترانیکس که بسیار ساب‌پذیر بوده و توانایی عبور نور از خود را دارد و می‌تواند در فضا سازی بسیار موثر باشد.

سنگ اسلب چینی پانداسنگ اسلب چینی پاندا
سنگ اسلب گلدن بلک محلاتسنگ اسلب گلدن بلک محلات

راهنمای خرید سنگ اسلب مناسب کفپوش

بعد از نما بیشترین سنگ مصرفی درساختمان مربوط به کفپوش می‌باشد پس هوشمندانه‌ترین انتخاب برای کفپوش ساختمان‌ها استفاده از اسلب‌ها بوده زیرا سنگ‌های اسلب فضای بیشتری را پوشش داده و نیز به صورت بوک‌مچ و فورمچ بکار می‌روند که این حالت غالبا مربوط به سنگ‌های چینی و مرمر است و حتی نورپردازی مناسب در کنار سنگ‌های اسلب به خاطر ساب‌پذیری خوبی که دارند باعث می‌شود که جلوه‌ و زیبای این قسمت را چندین برابر کنند.

سنگ اسلب پرشین سیلکخرید سنگ اسلب پرشین سیلک
سنگ اسلب کریستال لایبیدخرید سنگ اسلب کریستال لایبید

راهنمای خرید سنگ اسلب مناسب پشت تلویزیون

برای قسمت پشتی تلویزیون در سالن پذیرایی شما می‌توانید از سنگ اسلب بسته به سلیقه‌ی شخصی استفاده کنید زیرا سنگ مصرفی این قسمت محدودیت خاصی ندارد البته باید دقت کنید که سنگ مصرفی در این قسمت تفاوت زیادی با رنگ سنگ‌های قسمت کفپوش و دیوارهای داخلی نداشته باشد برای این قسمت می‌توان از سنگ‌های مرمر، مرمریت، تراورتن، گرانیت، ترانیکس و چینی استفاده کرد.

سنگ اسلب مارمارا ایرانیخرید سنگ اسلب مارمارا ایرانی
سنگ اسلب دهبید اسپایدر موج دارخرید سنگ اسلب دهبید اسپایدر موج دار

راهنمای خرید سنگ اسلب مناسب آشپزخانه

سنگ مصرفی در این قسمت باید ویژگی‌هایی داشته باشد مثل اینکه مقاوم در برابر حرارت و دارای مقاومت فشاری و سایشی بالا و نیز دارای تخلخل کم و جذب آب پایین در این قسمت می‌توان از سنگ‌های گرانیت و مرمر و مرمریت استفاده کرد و از دیگر محاسن استفاده سنگ جلوه‌دهی به فضا می‌باشد به طور مثال اگر آشپزخانه کوچکی دارید بهتر است از سنگ‌های روشن استفاده کنید تا فضای شما را بزرگتر نشان دهد و اگر فضای بزرگی دارید بهتر است از سنگ‌هایی با رنگ‌های تیره که دارای رگه‌های روشن‌اند استفاده کنید تا فضایی لاکچری و خاص داشته باشید.

سنگ اسلب پرشین اسکاتوخرید سنگ اسلب پرشین اسکاتو
سنگ اسلب بلک مارشالخرید سنگ اسلب بلک مارشال

راهنمای خرید سنگ اسلب مناسب حمام و سرویس‌بهداشتی

حمام: برای حمام خانه می‌توان با استفاده از اسلب‌های مرمر و مرمریت‌های مشکی دارای رگه‌های روشن فضایی جذاب ایجاد کرد و بهتر است بدانید که استفاده سنگ گرانیت برای این قسمت و سرویس‌بهداشتی اشتباه است زیرا در سنگ‌های گرانیت به میزان متفاوتی عنصرآهن وجود دارد که باعث می‌شود سنگ بعد از چند سال اکسید شده و ظاهر نامطلوبی به خود بگیرد.
سرویس‌بهداشتی: دراین قسمت نیز می‌توان برای دیوار‌ها و کفپوش از سنگ اسلب استفاده کرد همانطور که گفتیم در این قسمت‌ها به علت رطوبت و این که همیشه در معرض خیس شدن  و شستشو با مواد شوینده است بهتر است از سنگی استفاده شود که نسبت به موارد یاد شده مقاوم باشد.

سنگ اسلب لاشترسنگ اسلب لاشتر
سنگ اسلب نجف آبادخرید سنگ اسلب نجف آباد

برای مشاوره رایگان و کسب راهنمایی بیشتر با شماره 09134565523 تماس بگیرید