آیا تا به امروزه از استفاده بالای سنگ اسلب در تهران اطلاع داشته اید؟

تهران به دلیل ساخت بالای مراکز صنعتی و ساختمان های بسیار زیاد نسبت به دیگر استان از سنگ اسلب بهره می گیرد، صنعت ساختمان سازی یکی از گسترده ترین صنعت های سال 2021 شناخته می شود که از دیرباز تا به امروزه رواج داشته و همیشه یکی از ارکان اصلی ساخت در تهران شمرده می شود. سنگ اسلب در دیوار کشی، پی ریزی، سفت کاری، کارهای تزئینی، تزیین فضاهای داخلی و خارجی به کار گرفته می شود، موضوع اصلی زیبایی منحصر به فرد این نمونه سنگ نسبت به سنگ های دیگر است درحالی که از قیمت بسیار کمتری نسبت به دیگر سنگ ها برخوردار است.

سنگ اسلب  سنگ نسبت به دیگر سنگ از روش های آماده سازی متفاوتی بهره می گیرد، این روش ها باعث شده تا قیمت سنگ اسلب در تهران بسیار پایین باشد، البته قابل ذکر است که یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار روی قیمت این سنگ را می توان حمل و نقل بسیار آسان و سریع دانست.

سنگ اسلب به دلیل روش های متفاوت تهیه از ضایعات بسیار پایینی برخوردار است و مواد اولیه بازدهی بالایی دارند، همچنین از ویژگی های اصلی این سنگ می توان به طرح های متفاوت و منحصر به فرد این سنگ اشاره داشت که باعث متفاوت بودن ساخت سازه های مکان های عمومی و برج های خاص هستند.فروش سنگ اسلب در تهران

فروش سنگ اسلب در تهران نسبت به دیگر سنگ ها بسیار متفاوت است، این سنگ می تواند به صورت تایل یا پلاک با پایین ترین ضایعات ممکن فروخته شود، برای فروش همان طور که بیان شد حمل و نقل سنگ اسلب بسیار راحت بوده و می تواند مقدار بسیار زیادی بازده داشته باشد. قابل توجه است که دلیل اصلی بازدهی بالای این نمونه سنگ استفاده از دستگاه های کالیبراسیون در ساخت سنگ و صیقل کاری سنگ ها است که می تواند با اعمال اپوکسی کاری شستگی سنگ ها را تا درصد بسیاری کم کند.

کاربرد های سنگ اسلب در تهران

امروزه شرکت ها و کارخانه های بسیار زیادی به ساخت و خرید سنگ اسلب در تهران می پردازند، از دلایل این ساخت و ساز می توان به کاربرد های گسترده سنگ اسلب در سال 2021 اشاره کرد، استفاده از سنگ اسلب در فضای داخلی ساختمانهای، انواع سنگ فرش ها برای لابی و پذیرایی و همچنین سالن های ورود، استفاده در دیوار های شومینه، فضای پشت تلویزیون های کار شده در دیوار، انواع مراکز تجاری مدرن و جدید، فروشگاه های بسیار بزرگ و لوکس، برخی از پیشخوان های عمومی، کانتر های تجاری، دیواره های آسانسور و... از گسترده ترین کاربرد های سنگ اسلب هستند.

 انواع سنگ های اسلب در تهران

سنگ های اسلب در سال 2021 متدهای جدیدی از خود ارائه داده اند که باعث شده تا استفاده از آنها در آرشیتکت های و طراحی فضای داخلی به صورت روز به روز بیشتر شود، از نمونه های سنگ اسلب می توان موارد زیر اشاره داشت:

1 ــ سنگ های اسلب مرمریت

2 ــ سنگ اسلب مرمر

3 ــ سنگ اسلب چینی 

سنگ اسلب چینی چیست ؟

این نمونه سنگ از نام عمومی سنگ کریستال برای حضور خود استفاده کرده است، می توان آن را ساخته شده از سنگ آهک و دولومیتی دانست که با استفاده از درجه حرارت بالا و فشار بسیار زیاد ساخته شده است و جز دسته های خاص سنگ های دگرگون محسوب می شود.

از ویژگی های سنگ های اسلب چینی می توان به تخلخل بسیار پایین در حدود 0.3 درصد دانست که باعث جذب آب بسیار پایین این سنگ می شود، وزن این نمونه سنگ 2.7 تن بر مترمکعب است، دارای مقاومت فشاری 110 مگا پاسکال به صورت متوسط، دارای مقاومت 19 تا 140 مگاپاسکال و کاهش دهنده اثر گرمای تابش خورشید در داخل ساختمان ها می باشد.

سنگ اسلب مرمر چیست؟

سنگ اسلب مرمر را می توان یکی از گسترده ترین سنگ اسلب در تهران معرفی کرد که کاربرد گسترده ای از خود نمایش داده است، این سنگ جز سنگ های دگرگونی محسوب می شود و از سنگ آهکی کلسیم دار،منیزیم دار، دولومیتی رس دار و از همه مهم تر کلسیت که به عنوان کانی اصلی است، تشکیل می شود.

این سنگ دارای بافت موزاییکی است و از زیبایی بسیار بالایی برخوردار بوده در طرح و رنگ های خاص جلوه می کند، البته قابل ذکر است که شفافیت ویژه این سنگ باعث شده است تا در حالت های رنگین کمانی به نظر برسد و باعث تولید سنگ های رگه دار، موج دار، خالدار به عنوان بلورهای درشت در سنگ ها شود.

سنگ اسلب مرمریت:

این نمونه سنگ اسلب پرطرفدار ترین نمونه سنگ اسلب در تهران است که با کمترین قیمت ممکن در اختیار شما قرار خواهد گرفت، این سنگ تشکیل شده از کربنات کلسیم و اجزای اصلی کلسیت، دولومیت و کریستال است، در این سنگ نسبت به دیگر سنگ های اسلب بلور های بسیار ریزتر  و دارای پایداری بالاتری است.