اگر وقت خواندن مقاله را ندارید میتوانید فایل صوتی را بسورت خلاصه گوش کنید

در معرفی سنگ کف فرش باید گفت سنگ ها از زیباترین و البته لوکس ترین مصالح ساختمانی هستند که در طرح و رنگ های متنوعی به کار برده می شوند. سنگ کفپوش اگرچه قیمت بالاتری نسبت به دیگر کفپوش ها مانند موزاییک و سرامیک دارند اما به دلیل داشتن کیفیت و دوام بالا در هزینه ها صرفه جویی کرده و سالیان دراز مقاومت خود را حفظ می کنند. امروزه زیباترین سنگ ها برای کف فرش، سنگ تراورتن و گرانیت است که ضمن زیبایی فوق العاده با انعکاس نور جلوه زیباتری به فضا می بخشند. البته سنگ های بسیار دیگری مانند مرمر و مرمریت و سنگ آهکی برای کف فرش وجود دارد که هر کدام می توانند قیمت و ویژگی های مختلفی داشته باشند.

معرفی سنگ کف فرش:

سنگ ها همیشه از زیباترین مصالح ساختمانی بوده اند که از گذشته تا به امروز در طرح ها و رنگ های مختلفی برای کفپوش مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از رایج ترین این سنگ ها تراورتن است که علاوه بر زیبایی به دلیل خنک بودن می تواند کاربرد بسیاری داشته باشد. اگر چه سنگ ها همگی زیبا و دوام بالایی دارند اما برخی از سنگ ها مانند مرمریت بیشتر در فضاهای بسته به کار برده می شوند؛ زیرا سنگ های مرمریت در برابر سرما و گرما نسبت به دیگر سنگ ها استحکام کمتری داشته و ممکن است شکسته شوند به همین دلیل برای مکان های عمومی مانند کف فرش بانک ها، بیمارستان ها و بسیاری فضای باز برای معرفی سنگ کف فرش، گرانیت می تواند بهترین گزینه باشد. زیرا گرانیت و تراورتن در برابر تردد زیاد بر روی آنها دوام دارند و بر اثر هرگونه تغییرات دمایی مقاومت کرده و شکسته نمی شوند.

سنگ کف فرش گرانیت

سنگ کف فرش(کفپوش) در ساختمان:

در بیشتر مواقع جدا از سرامیک ها و موزاییک ها، پرکاربردترین کفپوش های ساختمانی سنگ ها هستند که زیبایی خاصی را به فضای داخلی و فضای بیرونی ساختمان ها می بخشند. در معرفی سنگ کفپوش تنها دوام در نظر گرفته نمی شود بلکه سنگ ها به دلیل طرح و تنوع منحصر به فردی که دارند این امکان را به وجود آورده تا در ساختمان ها دکوراسیون جذابی را به وجود آورند. در معرفی سنگ کف فرش از آن به عنوان یک مصالح لوکس و گران قیمت یاد می شود؛ زیرا سنگ ها با داشتن سطحی صاف و براق برای دکوراسیون های کلاسیک و مدرن به زیبایی جلوه می دهند.

سنگ کف فرش پرطاووسی یزد

 انواع سنگ های کف فرش:

سنگ مرمر، سنگی لوکس و استثنایی است که در برابر خراش مقاومت زیادی ندارد اما به دلیل داشتن زیبایی جایگاه خاصی را در بین سنگ های کف فرش پیدا کرده است. در معرفی سنگ کف فرش باید گفت سنگ مرمریت نمونه دیگری از سنگ فرش ها می باشد که هیچ شباهتی به سنگ مرمر ندارد و از دوام بالاتر و وزن کمتری برخوردار است. سنگ مرمریت در نمونه های ابری با خطوط نامنظم و نمونه های چینی و کریستالی بیشترین کاربرد را در معرفی سنگ کف فرش پیدا کرده اند. بهترین گزینه انتخابی برای سنگ کف فرش، سنگ گرانیت است که به دلیل انعکاس نور، فضا را روشن تر نشان داده و استقامت بالایی دارد و به دلیل داشتن تنوع رنگ در بسیاری از فضاهای بیرونی و داخلی  امکان ترکیبی کار کردن آنها وجود دارد. سنگ کوارتز مشابه به گرانیت است اما با قیمتی پایین تر و جلوه کمتر، چرا که برخلاف سنگ گرانیت تنوع رنگی ندارد و تنها در سه رنگ قهوه ای، خاکستری و همچنین قرمز رنگ دیده شده اند. در معرفی سنگ کف فرش باید گفت سنگ آهک یکی از ساده ترین و بی کیفیت ترین سنگ های رسوبی است که برای کف فرش استفاده می شود، مات بوده و هیچ انعکاس نوری ندارد.

بهترین سنگ برای کفپوش منزل:

در انتخاب بهترین سنگ برای کفپوش منزل تنها زیبایی را مورد توجه قرار ندهید، بلکه میزان تردد و شرایط دمایی محیط و همچنین ضربات وارد شده به سنگ را هم مورد بررسی خود قرار دهید تا سنگ فرش در نظر گرفته شده ضمن زیبایی دارای سختی و تغییر ناپذیری بالایی باشد. پس در معرفی سنگ کف فرش بهتر است از فروشندگان سنگ ساختمانی مشورت بخواهید، البته توجه داشته باشید به کار گرفتن یک سنگ کار ماهر در نصب و پیاده سازی درست سنگ های کف فرش می تواند افزایش طول عمر و همینطور کارایی این مصالح را بالا ببرد. انتخاب سنگ ها در منازل در وهله اول تنها به دلیل داشتن زیبایی می باشد پس بررسی لکه پذیر بودن سنگ و رفع لکه های ایجاد شده بر روی آنها از جمله مواردی می باشد که ممکن است تمام زیبایی سنگ را تحت الشعاع قرار دهد. بنابراین در هنگام خرید سنگ های کف فرش به این مورد مهم توجه بسیاری داشته باشید.

سنگ کف فرش

 زیباترین سنگ برای کف فرش:

همیشه زیبایی مصالح ساختمانی خصوصا سنگ ها در گرو کیفیت و ویژگی های آن می باشد. مثلا سنگ هایی که رطوبت پذیر هستند به مرور زیبایی و کیفیت خود را از دست می دهند. در خرید سنگ های کف فرش ابعاد و شکل فضا را در نظر بگیرید؛ زیرا به کار بردن سنگ های مستطیلی شکل فضا را کشیده تر و بزرگتر نشان می دهد، برای تهیه سنگ ها سعی کنید با انتخاب سنگ های محلی ضمن داشتن زیبایی هزینه های حمل را کاهش دهید، همیشه به لغزندگی سنگ ها توجه کنید زیرا کاربرد سنگ های لغزنده در فضاهایی مانند سرویس های بهداشتی می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند، از نظر ایمنی باید گفت سنگ های کف میزان سختی بالایی دارند پس در اثر برخورد با آنها ممکن است آسیب دیدگی بیشتری به وجود آید.

ساده ترین سنگ های کف فرش:

همیشه سنگ های کف فرش زیبا و جلوه خاصی ندارند بلکه برخی سنگ ها مانند سنگ های بتنی تنها به عنوان پوشش دهی کف حیاط و پیاده روها به منظور جذب رطوبت و مانع از لغزندگی معابر به کار برده می شوند. سنگ های بتنی طرح و رنگ خاصی ندارند و به کار بردن آنها در منازل مسکونی پس از مدتی باعث دلزدگی افراد می شود. پس چنانچه قصد دارید از سنگ هایی برای کف فرش استفاده کنید که لغزندگی نداشته و از زیبایی و دوام بالایی برخورد باشد بهتر است سنگ های فلیم شده یا همان زبر را برای مکان هایی مانند حیاط، پارکینگ ها و سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار دهید. شما میتوانید برای مشاهده انواع سنگ کفپوش و مقایسه قیمت هر یک اینجا کلکیک کنید.