اگر وقت خواندن مقاله را ندارید میتوانید به راحتی به فایل صوتی گوش کنید.

همیشه ها برای خرید سنگ گرانیت گزینه های مختلفی وجود دارد. ابتدا انتخاب بسیار سخت است. ولی کم کم قطعات پازل را کنار هم بگذارید به خواسته خود می رسید. با ما همراه شوید تا با برنامه ریزی و بررسی همه جوانب بهترین خرید سنگ گرانیت دنیا را تجربه کنید.

خرید سنگهای گرانیت را برای چه مصرفی نیاز دارید؟

سنگ گرانیت کاربردهای متفاوت و گوناگونی دارد. اول باید بدانید خرید سنگ گرانیت به چه کار شما می آید. یعنی برای چه به این سنگ نیاز دارید. هنگام خریدن سنگ گرانیت اول باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

سنگ نمای بیرونی: برای این کاربرد سنگ گرانیتی که می خرید باید مقاومت بالایی در مقابل سرما، گرما، ناملایمات جو و نور آفتاب داشته باشد.

 • سنگ نمای داخلی: برای این مورد می توان از همه سنگ های ساختمانی استفاده کرد. به خاطر این که سنگ نمای داخلی خیلی در معرض سرما و گرما و موارد مربوط به محیط بیرون قرار نمی گیرد.
 • سنگ فرش داخلی: برای این کاربرد خرید سنگ گرانیت به نوع کاربرد مانند ساختمانی، تجاری، مسکونی، اداری، آموزش و بهداشت بستگی دارد. سنگ کفپوش داخلی باید در مقابل فشار و سایش مقاومت بالایی داشته باشد. در ضمن باید میزان جذب آب آن خیلی پایین باشد یا آب را جذب نکند.
 • سنگ فرش بیرونی: باید مقاومت بالایی در برابر گرما و سرما داشته باشد و در مقابل فشار نیز مقامت بالایی داشته باشد
 • سنگ پیشخوان آشپزخانه و کانتر: باید میزان جذب آب پایین داشه و در مقابل فشار مقاوم باشد.

تفاوت کاربرد سنگ گرانیت را با بقیه سنگ ها:

برای خرید سنگ گرانیت باید همه سنگ های ساختمانی را به خوبی بشناسید و بدانید کاربرد آن ها چه تفاوتی با هم دارد. به کاربرد تمامی سنگ های ساختمانی اشاره می کنیم.

 • سنگ گرانیت: برای نمای خارجی و داخلی ساختمان، سنگفرش های مجتمع های تجاری – آموزشی و همچنن در سنگ فرش محوطه و پیاده روهای خیابان مناسب است. دانستن کاربرد این سنگ به خرید سنگهای گرانیت کمک می کند.

 • سنگ تراورتن: برای نمای داخلی و خارجی ساختمان ها که معمولاً سابیده می شوند مناسب است. همچنین به صورت چرمی در طرح های موج دار و بدن موج مورد استفاده واقع می شود. از کاربردهای دیگر سنگ تراورتن، سنگ فرش محوطه، مصنوعات سنگی و ساختن مجسمه نیز استفاده می شود.
 • سنگ مرمریت: برای سنگ فرش های داخلی مثل هال و پذیرایی مناسب است. این سنگ ها بیشتر به صورت تایل و اسلب در سنگ فرش و به شکل طولی در دیوارهای داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • سنگ مرمر: سنگ مرمر یک سنگ شیک و گران قیمت است. بیشتر به خاطر رد کردن نور در مکان های لاکچری و لوکس مورد استفاده واقع می شود.
 • کریستال: سنگ کریستال یا سنگ چینی برای نمای بیرون و داخل هر ساختمانی، سنگ فرش داخلی و خارجی نیز به کار می رود.

 برای خرید سنگ های گرانیت باید بدانید کدام شاخص ها را مقایسه کنید:

 • خواص فیزیکی و شیمیایی سنگ گرانیت را با بقیه سنگ ها مقایسه کنید. هر سنگی آنالیز و ترکیب متفاوتی دارد. با آنالیز آن ها می توان خواص فیزیکی و شیمیایی آن ها را بررسی کرد.
 • رنگ و طرح سنگها را مقایسه کنید. باید بدانید هر سنگی چه رنگ ها  و طرح هایی دارید. دراین صورت راهنمایی برای خرید سنگ گرانیت پیدا کرده اید.
 • تولید مستمر سنگ و میزان تولید و فراوانی آن ها بررسی کنید. بدیهی است سنگی که بیشتر تولید می شود تقاضای بیشتری دارد.
 • کیفیت سنگها را بررسی کنید. کیفیت سنگ ها با هم فرق می کند. دقت برش، گونیا بودن یا نبودن، نوع مواد اولیه و قطر سنگ و ... از مشخصات کیفی سنگ هاست.
 • مقدار مورد نیاز سنگ گرانیت خود را مشخص کنید. برای خرید سنگ گرانیت باید بدانید چه مقداری نیاز دارید.

 برای خرید سنگ گرانیت چه مقدار می توانید هزینه کنید؟

قیمت سنگ ها به نوع سنگ، ابعاد سنگ، متراژ سنگ، درجه سنگ و نحوه پرداخت بستگی دارد. در این مرحله باید بدانید برای خرید سنگ گرانیت چه مقدار می توانید هزینه کنید.

آیا برای مقداری که نیاز دارید کفایت می کند یا نه باید پول بیشتری خرج کنید. پارامترهایی که قیمت سنگ را مشخص می کنند:

 • نوع سنگ: شباهت رنگ و طرح ملاک مناسبی برای قیمت گذاری نیست. بلکه به قانون عرضه و تقاضا بستگی دارد. هر نوع سنگی میزان عرضه و تقاضای مخصوص به خود را دارد.
 • درجه سنگ: بعد از این که سنگ ها فرآوری می شوند درجه بندی می شوند. این کار طبق استاندارد خاصی صورت نمی گیرد و هر تولید کننده ای درجه بندی خاص خود را دارد.
 • ابعاد سنگ: برای خرید سنگ گرانیت باید بدانید این سنگ در چه ضخامت ها و طول و عرضی تولید می شود.

قیمت سنگ گرانیت را با دیگر سنگ ها مقایسه کنید:

 نکته مهم این است که باید قیمت سنگ ها علی الخصوص قیمت سنگ گرانیت را بدانید که می توانید با یک جست و جوی ساده آن ها را پیدا کنید. قیمت سنگ گرانیت به پارامترهای متنوعی بستگی دارد که به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

· ابعاد سنگ گرانیت

· ضخامتی که شما نیاز دارید و ضخامت های مختلف سنگهای گرانیت

معان سنگ های گرانیت که پارامتر بسیار مهمی است. بسته به این که این سنگ در چه شهر، در چه منطقه ای از کشور استخراج و تولید می شود، قیمت سنگ های گرانیت تفاوت دارد.

خریدن سنگ گرانیت

حالا که این اطلاعات را کنار هم بگذارید به راحتی می توانید سنگ گرانیتی که نیاز دارید، مقداری که نیاز دارید، نوعی که نیاز دارید، رنگی که نیاز دارید، طرحی که نیاز دارید بخرید.

جایگاه سنگ گرانیت به دلیل داشتن سختی و استحکام بالا، داشتن زیبایی ظاهری، مقاومت و عمر و دوام و ماندگاری بالا در تمامی بخش های ساختمان قابل استفاده است.  حالا که می دانید این سنگ را برای چه مصرفی می خواهید می توانید راحت تر بررسی کرده و آن چه را که مناسب است خریداری کنید.

می دانید به کجا مراجعه کنید و چه اطلاعاتی را باید مد نظر قرار دهید. پس شروع کنید.