بارگیری سنگ ساختمان با دقت بالا

بارگیری سنگ یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن نگاه تخصصی داشته باشیم چرا که در برخی مواقع و پس از خرید سنگ ساختمانی، سنگ ها سالم بوده ولی در حمل و نقل آسیب می‌بیند. در واقع در بارگیری سنگ به نکات ساده و ریزی باید توجه کرد که هر نوع برش سنگ به روش خاص خود بارگیری می‌شود. علاوه بر روش بارگیری شخص بارچین نقش بسزایی در این مرحله دارد که ما برای بارگیری با اکیپ کارکشته ای همکاری می کنیم.
در اینجا چند مورد اساسی که در بارگیری‌ها باید به آن توجه داشته باشیم را بیان می‌کنیم.

  • برای بارگیری‌ سنگ‌های تایل حتما باید به لبه عقب ماشین محافظ پلاستیکی اضافه کنیم که برخورد مستقیم سنگ با لبه فلزی کامیون باعث لب پریدگی سنگ نشود.
  • حتما باید از ماشینی استفاده شود که کف صاف و قابل قبولی برای حمل سنگ داشته باشد.
  • در موقع قرار گرفتن در ماشین حتما باید سنگ‌ها روی پای خود باشند با زاویه 90 درجه. برای این‌کار لازم است موقع بارگیری یک طرف ماشین بالاتر از طرف دیگر باشد که برای بارگیری راحت باشند و سنگ‌ها برنگردند. معمولا برای اینکار زیر چرخ‌های یک طرف ماشین لاستیک یا گوه‌های چوبی قرار می دهند.
  • برای بارگیری نرده سنگی حتما باید از فوم یک سانتی متری استفاده شود. ما قبلا از فوم‌های نازکتری استفاده می‌کردیم با این که درصد شکستن نرده‌ها در مسیر را خیلی پایین می‌آورد ولی در آخر یکی دو تا نرده می‌شکست که این مشکل با استفاده از فوم‌های یک سانتی حل شد.
  • بارگیری سنگ‌های با ابعاد 50 در 50 سانتی متر و ابعاد بزرگتر قواعد به خصوصی دارد که یا باید پالت گیری شود یا در مواقع خاص برای اینکه لب پر نشود باید از نخ بین سنگ‌ها استفاده شود.
  • در صادرات تمامی سنگ‌ها پالت گیری می‌شود که این مورد دقت و تخصص زیادی می‌خواهد و هرچه مسافت زیادتر باشد حتما باید از پالت‌های مرغوبتری استفاده شود.
  • بارگیری و تخلیه سنگ‌های اسلب با جرثقیل انجام می شود و در متراژهای کم از خرک‌ها و متراژهای زیاد و مسافت‌های طولانی از پالت فلزی باید استفاده شود.

مشاوره و راهنمایی رایگان: 09134565523